۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 2

توزیع بیش از ۱۰ هزار قبض نوسازی واحدهای مسکونی

شهردار منطقه ۲ قم از توزیع بیش از ۱۰ هزار قبض نوسازی در سطح منطقه از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون خبر داد.

رضا رحیمی با عنایت به ضرورت وصول درآمدهای پایدار شهری از جمله عوارض نوسازی، پسماند و اصناف از توزیع گسترده قبوض خبر داد.

وی هدف از توزیع قبوض عوارض پایدار(عوارض نوسازی، بهای خدمات مدیریت پسماند) را، برخورداری شهروندان از تخفیف ۳۰ درصدی تا پایان خردادماه و در راستای تحقق درآمدهای پایدار، به منظور مشارکت شهروندان در پرداخت به موقع عوارض، ذکر کرد.

رحیمی یادآور شد: مطابق ماده‌ ١٠ قانون عوارض و نوسازی، شهرداری می‌تواند به مودیانی که ظرف مدت تعیین شده عوارض متعلق به هر ملک را پرداخت کنند، ١٠ درصد عوارض همان سال را به عنوان جایزه خوش حسابی منظور و کسر نماید که این قانون در حال حاضر در قبوض صادره اجرایی شده و علاوه ‌بر آن برخی مشوق‌های دیگر نیز از‌ جمله بخشودگی ۳۰ درصدی تا پایان خرداد و ۱۵ درصدی تا پایان شهریور بخشی از عوارض مدیریت پسماند طبق مصوبه شورای اسلامی شهر برای شهروندان از جمله این اقدامات بوده است.

وی یاد آور شد: انتظار می‌رود شهروندان، شهرداری منطقه ۲ را در اجرای پروژه‌های شهری در بخش‌های مختلف بیش از پیش یاری کنند؛ چرا که طبق قانون شهرداری‌ها خودکفا هستند و درآمدها و هزینه‌های شهری از شهروندان وصول می‌گردد که این اقدام می‌تواند کمکی برای گسترش و توسعه منابع درآمدی پایدار برای شهر باشد تا بتوان خدمات مطلوب‌تری به شهروندان ارائه نمود.