37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

جوانان با فرهنگ دفاع مقدس بیش از پیش مأنوس شوند

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز در بیانیه گام دوم انقلاب تاکید داشتند، استفاده از جوانان باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد و در این راستا جوانان نیز باید با فرهنگ دفاع مقدس بیش ازپیش مأنوس شوند.

به گزارش شهر نیوز، مهدی کلانترزاده شب گذشته در حاشیه آیین نامگذاری تقاطع غیرهمسطح رزمندگان اسلام طی گفت‌وگویی با اشاره به اینکه نامگذاری معابر شهری در کمیته مشخصی با نظر مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر قم دنبال می‌شود، تصریح کرد: این افراد به دنبال نام‌هایی هستند که زیبنده شهر مقدس قم باشد هر چند این زینبدگی اشاره مستقیم به نام شهدا و اسامی ارزشی نیست اما تدبیر این است که برای تکریم شهدا و خانواده‌های شهدا نامگذاری معابر به نام شهدا به صورت ویژه‌ تر دنبال شود.

وی اضافه کرد: بالاترین انگیزه‌ای که می‌تواند شهرداری و شورای اسلامی شهر را به مزین کردن معابر شهری به نام شهدا سوق دهد این است که اگر مردم از این معابر عبور می‌کنند به یاد شهدایی می افتند که جان و مال خود را به این انقلاب تقدیم کردند و برای مردم یادآوری می‌شود که داشته‌های امروز خود را مدیون شهدا هستند.

مدیرکلارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم از فرا رسیدن روز چهارم خردادماه یاد کرد و گفت: برگزاری آیین نامگذاری تقاطع بلوارهای عماریاسر و ۱۵ خرداد به نام رزمندگان اسلام در این روز، پایداری و مقامت رزمندگان را برای ما یادآور می‌شود.

وی بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان جوانان و نوجوانان تاکید کرد و گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز در بیانیه گام دوم انقلاب تاکید داشتند، استفاده از جوانان باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد و در این راستا جوانان نیز باید با فرهنگ دفاع مقدس بیش از پیش مأنوس شوند.