35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آتش‌نشانی

 آماده‌باش ۴۴۰ نفر نیروی عملیاتی سازمان آتشنشانی در شب‌های قدر

 مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: در مجموع ۴۴۰ نفر نیروی عملیاتی سازمان آتشنشانی در شب‌های قدر در آماده باش کامل قرار دارند و به منظور تأمین ایمنی مراسمات شب‌های قدر خدمت‌رسانی می‌کنند.

 عباس جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز با اشاره به آمادگی‌های صورت گرفته توسط سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم به مناسبت شب‌های قدر اظهار کرد: استقرار خودروهای ایمنی در سطح شهر در قالب ۲۴ ایستگاه فعال آتشنشانی در شب‌های قدر صورت می‌گیرد.

وی افزود: ۶ دستگاه موتور سیکلت مجهز به دستگاهAFT  در مکان‌های پر تراکم از جمله حرم مطهر حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران، مجتمع امام خمینی(ره) گلزار، کوه خضر(ع)، مدرسه امام موسی کاظم(ع) و چند نقطه دیگر از بعد از افطار تا پایان مراسم‌های شب قدر مستقر می‌شوند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم اضافه کرد: AFT خاموش‌کننده‌های ویژه‌ای هستند که روی موتور قرار داده می‌شوند و در مکان‌هایی که تراکم جمعیت زیاد است و یا امکان تردد ماشین به راحتی وجود ندارد از آن‌ها استفاده می‌شود.

جعفری با اشاره به سایر اقدامات ایمنی انجام شده به مناسب شب‎‌های قدر بیان کرد: بازدیدهای ایمنی از حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران و دیگر مساجد و تکایای سطح شهر توسط سازمان آتشنشانی قم صورت گرفته و دستورالعمل‌های ایمنی برای این مکان‌ها صادر شده است.

وی اذعان کرد: در مجموع ۴۴۰ نفر نیروی عملیاتی سازمان آتشنشانی در شب‌های قدر در آماده باش کامل قرار دارند و به منظور تأمین ایمنی مراسمات شب‌های قدر خدمت‌رسانی می‌کنند.