33.9 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

پیام شهردار قم به مناسبت حماسه سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر

شهردار قم با صدور پیامی حماسه سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر را گرامی داشت.

شهردار قم با صدور پیامی حماسه سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر را گرامی داشت.

متن پیام ایشان به شرح ذیل است:

آزادی سازی خرمشهر نماد مقاومت و خودباوری است.

سوم خرداد در تاریخ نظام اسلامی نقطه عطفی ماندگار است و آزادسازی خرمشهر مدال افتخاری در تمامی ابعاد بوده و اتمام حجتی برای دشمن و نمودی از قدرت واقعی اراده، ایمان و مقاومت است.  تشریح ابعاد مختلف موفقیت، پیروزی و مقاومت در این روز حماسی را باید برای مردم تشریح نمود چون آزادسازی خرمشهر نمادی برای مقاومت و خودباوری و الگویی برای تمامی ابعاد جنگ من جمله جنگ اقتصادی محسوب می‌گردد و این خودباوری مرهون خودساختگی و توسل انسان‌های بزرگ در فصل بندگی و ماه‌هایی همچون رجب، شعبان و رمضان است.

ماه مبارک رمضان، موهبتی الهی و فرصتی برای خودیابی و صعود است.

در شب قدر نزول و صعودی با عظمت را شاهدیم که تداعی کننده قاب قوسین او ادنی در شب معراج بوده و این شب، قله‌ای رفیع برای تعالی، تکامل و اتصال محسوب می‌گردد.

برخی صفحات تکرار نشدنی در کتاب سترگ تاریخ همچون وجود مبارک اسد الله الغالب مولا علی ابن ابیطالب(علیه السلام) منحصر به فرد بوده و زبان، زمان و مکان برای توصیف امیر بیان که در وصفش چنین آمده علی مع الحق و الحق مع علی  باز می‌مانند و هر چه سطح و عمق معرفت و شناخت انسان افزایش یابد شاهد شبنم عرق شرم عجز از توصیف بیان بر جبین فهم هستیم.

 کعبه به عنوان فخر مکان در میزبانی تولدش پیشگام و مسجد بستری برای عروج ملکوتیش می‌شود و زمان در قالب ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر در این رقابت برای همنوایی و تبرک جستن از وجود نازنینش خود نمایی می‌کند.

فرزند کعبه و مسافر محراب، الگویی کامل برای زندگی فردی، خانوادگی، سازمانی و اجتماعی است که بررسی زوایای اخلاقی و رفتاری این الگوی کامل، رونمایی از لایه‌های معرفتی بوده به گونه‌ای که درس آموزی از این اسوه و تندیس را در ظلم ستیزی و مقاومت در سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر شاهدیم.

اینجانب ضمن تسلیت سالروز شهادت جانسوز مولی الموحدین مولا علی(علیه السلام)، یاد و خاطره شهدای آزادسازی خرمشهر را گرامی داشته و استمرار راه اولین شهید محراب را با اقتدا به مقام معظم رهبری مد ظله العالی در گفتار و عمل برای بیمه نمودن انقلاب آرزومندم.

                                                              دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد

                                                           شهردار قم

۱خردادماه۱۳۹۸