41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
برنامه ریزی و منابع انسانی

افزایش ۳۰ درصدی تفکیک از مبدأ زباله‌های شهری قم تا ۱۴۰۰

معاون شهردار قم گفت: افزایش ۳۰ درصدی تفکیک از مبدأ زباله‌های شهری قم از جمله اهداف چشم‌انداز پنج‌ساله شهرداری قم تا ۱۴۰۰ است.

به گزارش شهرنیوز، محسن رنجبر با اشاره به اقدام های صورت گرفته در راستای ارتقای فضای سبز شهری و افزایش شاخص پاکی هوا در قم عنوان کرد: تعداد روزهای پاک قم تا پایان آذر ماه ۱۳۹۷، ۱۲۷ روز بوده است و هدف گذاری شهرداری قم رسیدن به ۲۲۵ روز هوای پاک تا پایان سال ۱۴۰۰ است.

معاون شهرداری قم بیان کرد: افزایش ۳۰ درصدی تفکیک از مبدأ زباله‌های شهری قم از جمله اهداف چشم‌انداز پنج‌ساله شهرداری قم تا ۱۴۰۰ است.

رنجبر با بیان اینکه  ۲۸۰ اتوبوس از ۳۷۰ اتوبوس موجود در قم تا آذر ماه ۹۷ فرسوده اعلام شده است افزود: ۲ میلیون و ۵۲۷ هزار و ۹۵۸ سفر درون شهری در ماه در شهر قم ثبت شده است که این رقم معادل ۴۷ درصد میزان استفاده سایر کلانشهرهای کشور است که باید بررسی‌ها و رسیدگی‌های لازم در این زمینه صورت گیرد تا استفاده از حمل و نقل عمومی در این شهر افزایش یابد.

وی ادامه داد: پنج هزار و ۷۱۴ تاکسی یعنی به ازای هر ۴٫۵ نفر یک خط در ناوگان تاکسیرانی درون شهری قم وجود دارد که این میزان نسبت به به سایر کلانشهرهای کشور بسیار خوب است.