29.4 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

مدیریت شهر قم روزانه ۱۳ میلیارد ریال هزینه نیاز دارد

رئیس شورای اسلامی شهر قم، گفت: مدیریت شهر قم روزانه بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال هزینه نیاز دارد که در قالب هزینه های جاری از جمله جمع آوری زباله ها، پاکسازی خیابان ها، حمل و نقل عمومی و همه امور مربوط به اداره شهر می باشد.

عبدالله جلالی عصر دوشنبه در نود و هفتمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در ساختمان شهید باکری قم، بیان کرد: ۲۰ درصد بودجه سال جاری شهرداری به مسائل جاری و ۸۰ درصد به مسائل عمرانی تخصیص یافته است که بخش عمده ای از این بودجه از طریق عوارض مختلف تامین می گردد.
وی با اشاره به ۲۹ اردیبهشت ماه دومین سالروز انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و یازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: شکل گیری شوراها تجلی گر اراده مردم است که با حضور و اراده آنان در پای صندوق های رای رقم خورد.

جلالی با بیان اینکه ۲۱ ماه از فرصت خدمتگزاری به مردم در شوراهای اسلامی شهر سپری شده است ادامه داد: امیدواریم عملکرد مجموعه مدیریت شهری و شورای پنجم در این مدت موجب جلب رضایت مردم شده باشد.

وی مطالبه های مردم از مجموعه مدیریت شهری را به حق دانست و اظهار داشت: اگر چه آنگونه که انتظار است شورای اسلامی شهر نتوانسته به این مطالبات پاسخگو باشد ولی تمام تلاش آنان متوقف نشدن چرخ توسعه در این شهر بوده است.

وی ادامه داد: با وجود همه ضعف ها به مردم شریف قم این قول را می دهیم که مجموعه مدیریت شهری حرکت پرشتاب در مسیر توسعه و تحول این شهر را دنبال می کنند.

جلالی اظهار داشت: در شرایطی که از نظر اقتصادی مجموعه مدیریت شهری با کمبود منابع مالی مواجه می باشد ،عدم پشتیبانی دولت بر مشکلات در سیر خدمت به مردم توسط شورا و شهرداری افزوده است.
جلالی با بیان اینکه شورای شهر قم هدفی جز رضایتمندی مردم ندارد افزود: شورا از نظرات و پیشنهادات آحاد مردم در جهت تسریع در حل مشکلات شهری استقبال می کند.

وی در ادامه با اشاره به بررسی لایحه نامگذاری برخی خیابان های قم، گفت: تابلوی تقاطع ۱۵ خرداد و عمار یاسر که پیش از این به نام «رزمندگان اسلام» نامگذاری شده است در آینده نزدیک نصب می شود.

** رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم نیز با اشاره به لایحه نامگذاری ۱۱ خیابان در کمیته نامگذاری شوارع گفت: امکان تغییر نام و نام گذاری کوچه های فاقد نام و خیابان هایی که دارای شماره هستند با درخواست اهالی و همچنین خانواده شهدا به نام شهیدی که خانواده وی در آن کوچه مستقر است، وجود دارد.

مجتبی سبحانی با بیان اینکه با وجود تصویب شورای اسلامی شهر برای نامگذای برخی خیابان ها تاکنون اقدام و ابلاغی صورت نگرفته است گفت: شورای اسلامی به دلیل عدم استفاده از نام گذاری برخی کوچه ها نسبت به تغییر نام آنها نیز اقدام کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به استفاده از نرم افزاری ویژه برای ثبت نام خیابان ها و معابر قم، از نامگذاری یک نام برای چند خیابان جلوگیری شده است.

**رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم نیز در این جلسه با اشاره به لایحه نامگذاری ۱۱ خیابان گفت: در گذشته یک نام برای چند خیابان استفاده می شد که این موضوع مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است که در حال اصلاح است.

حسن مالکی نژاد، افزود: برخی اسامی نامگذاری شده بر اساس پیشنهاد خانواده شهدا و یا اهالی محل در کمیته نامگذاری شورای اسلامی شهر بررسی و پس از تصویب در صحن علنی شورای مطرح شده است.
وی با بیان اینکه برخی خیابان ها قم به شرقی و غربی تقسیم شده است ادامه داد: این موضوع مشکلاتی را نیز در آدرس دهی برای شهروندان ایجاد کرده است که روند اصلاح نام این خیابان ها نیز در دستور کار است.
لایحه نامگذاری ۱۱ مورد اسامی پیشنهادی جهت نامگذاری شوارع و خیابان های قم از جمله لوایحی بود که با رای موافق اعضای این شورا به تصویب رسید.

اعضای شورای اسلامی شهر همچنین در ادامه لایحه اخذ مجوز ۳۰ درصد کاهش عوارض مربوط به صندوق مربوط به دفتر تبلیغات اسلامی را مورد ارزیابی قرار داد و در نهایت اعضای این شورا رای موافق خود را با این لایحه اعلام کردند.