34.7 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

تبیین وظایف روابط عمومی‌ها در جبهه حق

معاون فرهنگی و معارف قرآن و عترت آستان مقدس حضرت معصومه (س) گفت: امروز در دنیا شاهد تقابل روابط عمومی‌ها و رسانه‌های جبهه حق و باطل هستیم بنابراین وظیفه روابط عمومی جبهه حق بسیار مهم تلقی می‌شود چرا که افکار عمومی را برای پذیرش راستی‌ها و حقایق آماده می‌کند.

به گزارش شهر نیوز، حجت الاسلام مهدی احمدی در مراسم روز روابط عمومی که در شبستان حضرت زهرا (س) حرم مطهر حضرت معصومه (س) به همت حرم مطهر،شهرداری و استانداری برگزار شد اظهار کرد: روابط عمومی‌ها وظیفه انعکاس و تبیین اخبار، اهداف و رسالت‌های هر سازمانی را نسبت به مردم بر عهده دارند.

وی همچنین افکار سنجی و ارائه مشورت به رئیس و مسئولین هر سازمانی را از دیگر وظایف روابط عمومی‌ها بر شمرد و گفت: روابط عمومی‌ها تلاش می‌کنند به انتقادات و سوالاتی که مطرح می‌شود پاسخ دهند و از کیان سازمانشان محافظت کنند.

معاون فرهنگی و معارف قرآن و عترت آستان مقدس حضرت معصومه (س) مهم ترین ابزار روابط عمومی‌ها را رسانه عنوان کرد و گفت: اگر به تاریخ بنگریم از ابتدای تاریخ، هر ملت و مجموعه ای که حرفی برای گفتن دارد متوسل به روابط عمومی شده است و فرقی نمی کند سازمان حق باشد یا ناحق.

احمدی افزود: هر مجموعه ای تلاش می‌کند افکار خودش را در افکار عمومی تبیین کند و این رسالت روابط عمومی است، بنابراین روابط عمومی یک هنر و فن است که یادگیری و استفاده از آن در جبهه حق ضرورتی غیرقابل انکار دارد.

وی خاطرنشان کرد: اگر کسی در زمان قبل از انقلاب قصد فراگیری حرفه روابط عمومی را داشت باید به خارج از کشور می‌رفت یا اگر در داخل کشور قصد آموزش داشت باید از آمریکایی‌ها فرا می‌گرفت و آمریکایی‌ها نیز افراد محدود و مورد نظر خودشان را آموزش می‌دادند.

احمدی از جایگاه ویژه روابط عمومی در تاریخ اسلام یاد کرد و گفت: پیامبر گرامی (ص)، اهل بیت علیهم السلام و دشمنان آنها از ابزار روابط عمومی استفاده می‌کردند. ارسال نامه‌هایی که از طرف پیامبر (ص) به سه زبان ارسال شد در همین راستا است اگر می‌بینیم معاویه تلاش می‌کند قومیت‌های برخی از لشکریان امام علی (ع) را تحریک کند از همین ابزار استفاده کرده است.

معاون فرهنگی و معارف قرآن و عترت آستان مقدس حضرت معصومه (س) در پایان اظهار کرد: امروز در دنیا شاهد تقابل روابط عمومی‌ها و رسانه‌های جبهه حق و باطل هستیم بنابراین وظیفه روابط عمومی جبهه حق بسیار مهم تلقی می‌شود چرا که افکار عمومی را برای پذیرش راستی‌ها و حقایق آماده می‌کند.