40.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

جشن تکلیف کودکان آسیب‌دیده اجتماعی برای نخستین بار در قم برگزار می‌شود

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری شهرداری قم از برگزاری نخستین جشن تکلیف کودکان آسیب‌دیده اجتماعی در ماه مبارک رمضان در یکی از امامزادگان قم خبر داد.

ابوالقاسم مقیمی با اشاره به اقدامات سازمان فرهنگی شهرداری اظهار داشت: برنامه‌های متعددی در ماه مبارک رمضان برای بهره‌برداری هرچه بیشتر شهروندان در این ماه طراحی‌شده که یکی از این برنامه‌ها، تورهای امامزاده گردی و اطعام شهروندان با هماهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه است.

وی با اشاره به‌ضرورت و توجه به کاهش آسیب‌های اجتماعی که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است، تصریح کرد: امسال برنامه‌ای برای کودکان در معرض آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌های اجتماعی که به سن تکلیف رسیده پیش‌بینی‌شده است که به همت سازمان فرهنگی شهرداری و اداره کل اوقاف و امور خیریه در قالب جشن بندگی در امامزادگان برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم خاطرنشان کرد: در این برنامه روزه اولی‌ها در کنار برپایی جشن تکلیف با برخی از مفاهیم فرهنگی و اجتماعی که می‌تواند در بهبود کیفیت زندگی‌شان اثرگذار باشد، آشنا می‌شوند و تلاش داریم با دوره‌های آموزشی، خاطره خوشی از نخستین سال بندگی را برای این کودکان ایجاد کنیم.

وی با اشاره به حضور ۵۰۰ دانش‌آموز آسیب‌دیده اجتماعی همراه با خانواده‌هایشان در این جشن، خاطرنشان کرد: این مراسم، نخستین بار بوده که در مجموعه فرهنگی شهرداری قم و در عرصه اجتماعی برای کودکان آسیب‌دیده برگزار می‌شود.

مقیمی یادآور شد: مجموعه جشن‌های سروستان و جشن بزرگ بهار رمضان نیز از جمله برنامه‌های موفق و ستایش‌ شده این سازمان فرهنگی در حوزه آسیب‌های اجتماعی از سوی مسئولان استان است که امیدواریم با تداوم، توسعه و خلاقیت بیشتر بتوانیم بیش از گذشته در کاهش این آسیب‌ها در کلان‌شهر و استان قم مؤثر واقع شویم.