۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

اولین طرح جامع حمل و نقل بار درون شهری کشور برای قم به تصویب رسید

معاون امور عمرانی استاندار قم گفت: در جلسه شورای عالی ترافیک کشور، اولین طرح جامع حمل و نقل بار درون شهری کشور برای شهر قم به تصویب رسید.

محسن بهشتی پس از شرکت در اولین جلسه شورای عالی ترافیک کشور در سال ۹۸ در وزارت کشور تشکیل شد اظهار داشت: ضرورت انجام مطالعات حمل و نقل بار شهر قم در جلسه تیرماه سال ۹۴ شورای ترافیک استان به تصویب رسید.

وی افزود: پس از انتخاب مشاور توسط شهرداری قم و انجام این مطالعات توسط مشاور که ۳ سال به طول انجامید، در جلسه آبان ماه سال ۹۷ شورای ترافیک استان قم تصویب و برای تأیید نهایی به شورای عالی ترافیک کشور ارسال شد.

رئیس شورای ترافیک استان بیان داشت: وزارت کشور در جلسات کمیته فنی شورای عالی ترافیک کشور این طرح را مورد بررسی‌های کارشناسی قرار داده و نهایتاً امروز در صحن شورای عالی ترافیک کشور این طرح مطرح و به عنوان اولین طرح جامع حمل و نقل بار درون شهری کشور به تصویب رسید.

بهشتی اهداف اجرای این طرح را ساماندهی حمل و نقل بار درون شهری، جانمایی پایانه‌های بار، زمان بندی حمل بار در شهر، شناسایی خودروهای فعال در حوزه حمل و نقل بار، کاهش ترافیک و آلودگی هوا، ساماندهی باراندازهای حاشیه‌ای شهر، استفاده از سیستم‌های هوشمند در حمل و نقل بار، تشکیل سازمان بار در شهرداری قم، طرح محدودیت زمانی تردد ناوگان باری و احداث ۶ پایانه حمل و نقل بار ذکر کرد و اظهار امیدواری کرد: با اجرایی شدن مصوبات امروز زمینه استفاده بهینه از ظرفیت‌های حمل و نقل بار شهری در شهر قم فراهم گردد.