27.2 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
قائم مقام شهردار

ساماندهی میدان شهید مطهری در دستور کار شهرداری است

قائم‌مقام شهردار قم گفت:ساماندهی میدان شهید مطهری در دستورکار شهرداری است.

به گزارش شهرنیوز، ابراهیم معتمدی یکی از پروژه‌های ویژه سال ۹۸ شهرداری را ساماندهی میدان شهید مطهری ذکر کرد و گفت: این پروژه شامل توافق‌نامه‌ای بین شهرداری و آستان مقدس حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها است که قرار است در سال ۹۸ آغاز شود.

وی با اشاره به جزئیات توافق در خصوص میدان شهید مطهری گفت: این میدان یک شاهراه و محور در مرکز شهر است که با افتتاح فاز اول مترو وضعیت آن سخت تر خواهد شد. ضمن اینکه این منطقه در مرکز شهر و در مجاورت حرم مطهر وضعیت و سیمای خوبی هم ندارد.

معتمدی با تاکید بر اینکه بخش عمده مالکیت این محور بر عهده آستان مقدس حضرت معصومه(س) اظهار کرد: تفاهم‌نامه خوبی پس از رفت و آمدهای مکرر و بررسی‌ها و کارشناسی‌های مفصل بین شهرداری و آستان مقدس منعقد شده و پیگیری مساله بر عهده سازمان میادین و سازمان نوسازی و بهسازی اطراف حرم گذاشته شده است.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه می‌تواند به عنوان پشتوانه‌ای برای پروژه‌های اطراف حرم مطهر باشد؛ با همتی که در سازمان میادین هست و پشتیبانی سازمان بهسازی و شکل‌گیری فعل خواستن در مجموعه آستان مقدس نوید نتیجه مطلوبی در آینده در خصوص این پروژه می‌رود.