33.9 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فاوا

بهبود روش‌ها باید به صورت کاربردی در شهرداری شکل بگیرد

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم بر شکل‌گیری بهبود روش‌ها به صورت کاربردی در شهرداری تاکید کرد.

به گزارش شهرنیوز، همایون یزدان‌پناه با اشاره به ظرفیت‌های الکترونیکی شهرداری قم اظهار کرد: شهرداری قم نزدیک به ۲۰ سال است که در حوزه آی‌تی وارد شده اما رشد آن متناسب با سایر کلان‌شهرها نبوده و یکی از موانع رشد آن مسائل ساختاری بوده است.

وی با تاکید بر اینکه تنها شهرداری در کشور که سازمان فناوری اطلاعات نداشت قم بوده است افزود: خوشبختانه این سازمان تشکیل شده و تشکیل آن موجب می‌شود قدرت اجرایی حوزه آی‌تی بالا برود.

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم با بیان اینکه برای ارائه خدمات باکیفیت در تمام روزهای هفته نیاز به ساختارها و امکانات است گفت: دیتاسنتر قم در حال ارتقاء است و شرایط برای خدمات ۲۴ ساعته و در کل سال فراهم خواهد شد.

وی با بیان اینکه کار بعدی زیرساختی را منابع انسانی و استفاده از نیروهای متخصص است خاطرنشان کرد: ستاد شهر هوشمند مجموعه مدیریت تحول سازمانی را نیز بر عهده دارد که شامل اداره پژوهش و بهبود روش است که از آنها استفاده می شود تا روش‌های اجرای کار در شهرداری بررسی و اصلاح شده و سپس الکترونیکی سازی انجام شود.

یزدان‌پناه خاطرنشان کرد: در حوزه پژوهشی هم به سمتی می‌رویم که نظام هوشمندسازی و بهینه را راه‌اندازی کنیم که کارهای شروع‌شده در حال حاضر کافی نیست؛ اتوماسیون الکترونیکی راه‌اندازی شده اما همچنان کار کاغذی وجود دارد که باید باور ایجاد شود تا مشکل رفع شود.

وی گفت: تلاش ما بر این است که بهبود روش را به صورت کاربردی محقق سازیم.