28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان تاکسی‌رانی

پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی در قم اجرایی می‌شود

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم از انجام مقدمات برای پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی‌ها در قم خبر داد و گفت: مقدمات این طرح فراهم شده و در آینده شاهد اجرایی شدن آن خواهیم بود.

به گزارش شهر نیوز، مرتضی عزتی با اشاره به مشکل رانندگان و مسافران در خصوص تامین پول خرد و پرداخت کرایه اظهار کرد: در راستای خدمات رسانی به شهروندان گرامی طرح پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی در دستور کار قرار گرفته است و مقدمات آن نیز فراهم شده است.

وی خاطرنشان کرد: این طرح ابتدا در تاکسی‌های خطوط که نرخ کرایه ثابتی دارند اجرایی شده و بعد از مدتی برای سایر کاربری‌های تاکسی نیز اعمال خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم سیستم پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی را QR Code عنوان کرد و گفت: برای تشویق و رعایت حال شهروندان و تشویق به پرداخت الکترونیک نرخ کرایه با این روش ارزان تر خواهد بود.

وی یادآور شد: این طرح در حال حاضر به صورت آزمایشی انجام شده و موفقیت آمیز بوده است و در آینده شاهد اجرایی شدن آن خواهیم بود.

پرداخت با QR Code یک روش پرداخت بدون تماس است که با اسکن یک QR Code از طریق موبایل انجام می‌گیرد. این روش پرداخت یک جایگزین برای انتقال وجه الکترونیکی با استفاده از درگاه پرداخت است.