32.6 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
برنامه ریزی و منابع انسانی

تاکید بر رویکرد افزایش بهره‌وری در تولید گل و گیاهان متناسب با اقلیم قم

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهردار قم بر رویکرد افزایش بهره‌وری در تولید گل و گیاهان متناسب با اقلیم قم تاکید کرد.

به گزارش شهرنیوز، محسن رنجبر در حاشیه بازدید اعضای شورای شهر قم از مرکز تحقیقات گل و گیاه سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری، با بیان اینکه یکی از مسائلی که در برنامه‌های قم برای افزایش کیفیت زندگی در نظر گرفته شده توجه به توسعه فضای سبز و مکان‌های تفریحی و گردشگری شهر است اظهار کرد: به همین خاطر توسعه سرانه فضای سبز و تفرجگاهی شهر قم طبق برنامه قم ۱۴۰۰ در دستور کار است.

وی با بیان اینکه توسعه فضای سبز ملزوماتی از جمله تامین آب، زیرساخت‌ها، زمین و غیره  دارد تصریح کرد: عمده چیزی که در تبدیل یک زمین به پارک تاثیر دارد فضای سبز و درختان و گل‌ها و غیره  است.

معاون شهردار قم گفت: با توجه به اینکه سیاست شهرداری قم توجه به بحث اقتصاد مقاومتی، افزایش بهره‌وری و تکیه بر توان تحقیقات داخلی است، استفاده از محققان برای تحقیق در خصوص گونه‌های مقاوم و متناسب با اقلیم قم را در دستور کار قرار داده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های مرکز تحقیقات گل‌ و گیاهان سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم اظهار کرد: این مجموعه با این رویکرد ایجاد شده و چندین سال فعال است؛ تلاش محققان این مجموعه این است که گونه‌هایی که در فضاهای تفرجگاهی شهر نیاز داریم را تا جای ممکن با کمترین هزینه و بیشترین بهره‌وری تولید کند.

رنجبر با تاکید بر همکاری این مجموعه با محققان برجسته، بخش خصوصی و مراکز علمی و دانشگاهی تصریح کرد: تلاش بر این است که نقطه بهره‌وری تا حد توان افزایش پیدا کند.

وی بیان کرد: بذرهای متناسب با گونه های گیاهی مورد نیاز قم همین جا تولید و تکثیر شده و بخش خصوصی نیز در کنار این مجموعه بحث تولید و تکثیر را پیگیری می‌کند.