36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

بازدید اعضای شورای اسلامی شهر قم از مرکز تحقیقات گل و گیاه

اعضای شورای اسلامی شهر قم از مرکز تحقیقات گل و گیاهان سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری بازدید کردند.

به گزارش شهرنیوز، عبدالله جلالی رئیس شورای اسلامی شهر قم به همراهی جمعی از اعضای شورا و معاونین شهرداری قم با حضور در مرکز تحقیقات گل و گیاهان سازمان پارک‌ها از نزدیک در جریان روند فعالیت‌های این مرکز قرار گرفتند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم در این بازید با تاکید بر اینکه ۲۵ مدل گل در بهار و ۱۵ مدل برای پاییز و زمستان در این مرکز تولید می‌شود خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد گل و گیاهان سطح شهر از گلخانه مرکزی ارسال می‌شود.

وی با بیان اینکه گل‌های فصلی که در این گلخانه تولید می شود شامل نیکتا، همیشه بهار، رعنا و غیره است افزود: در ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع فضا در این سایت ۷۰ گونه جدید مورد تحقیقات و بررسی قرار می‌گیرد تا در قم کاشت شود که تاکنون بیش از نیمی از آنها پاسخ داده است که تحقیقات سه ساله است و پس از آن تولید و خرید و کاشت انجام می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم در این بازدید با اشاره به برنامه‌ریزی برای توسعه این مرکز خاطرنشان کرد: تصفیه‌خانه‌ای هم در این مرکز ایجاد شده تا ای سی آب کاهش یافته و متناسب با پرورش گل باشد.

وی با اشاره به کار فنی و علمی در مرکز تحقیقات گل و گیاه سازمان پارک‌ها تصریح کرد: همکاری متقابلی در مجموعه سازمان پارک‌ها و سازمان جهاد کشاورزی در حال انجام است تا بتوانند به دامنه گیاهان مطابق با اقلیم قم اضافه شود.