36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 5

تجهیز سه بوستان به کمپلکس بازی و وسایل ورزشی در سطح منطقه۵  

سه بوستان در سطح منطقه۵ به فضای سبز، کمپلکس بازی و وسایل ورزشی تجهیز گردید.

علیرضا اقبالیان شهردار منطقه ۵ از تجهیز سه بوستان در سطح این منطقه به کمپلکس بازی و وسایل ورزشی خبر داد و گفت: پس از تجهیز به لوازم ورزشی و لوازم بازی کودکان، این تجهیزات در اختیار شهروندان و زائران عزیز قرار گرفت.

وی افزود: در راستای افزایش سرانه فضای سبز، امکانات رفاهی و ورزشی و  ایجاد چشم‌انداز زیبا برای شهروندان و زائران در منطقه پنج، اقدام به تجهیز سه بوستان در محلات منطقه ۵ نموده ایم.

علیرضا اقبالیان ، با اشاره به تجهیز بوستان‌های سطح منطقه به وسایل ورزشی و کمپلس بازی‌ اظهار داشت: در اکثر بوستان‌های منطقه وسایل و تجهیزات ورزشی و بازی با رعایت استانداردها  نصب شده است.

 وی از نصب کمپلکس بازی استاندارد برای کودکان در بوستان‌های حضرت رقیه (س)، نیایش و بهاالدینی خبر داد و گفت: کمپلکس بازی در بوستان‌های فوق نصب شده تا محیطی شاد و مفرح برای بازی کودکان فراهم آورد و در راستای ایمن سازی به ضربه‌گیر و کف‌پوش‌های مخصوص به خود مجهز تا خطر استفاده از آنها را کاهش ‌دهد.

اقبالیان در ادامه به کاشت بیش از ۷۰۰۰ درختچه، ۴۵۰ اصله درخت و بیش از ۴۶۰۰۰  گل فصلی در سطح منطقه  اشاره نمود و گفت: علاوه برگسترش فضای سبز منطقه، موجب ایجاد محیطی زیبا، مطلوب و سالم برای آرامش و آسایش شهروندان و زائران خواهد شد.

شهردار منطقه۵ تصریح کرد : بوستان های عمومی به گونه ای است که تمام  مردم می توانند از آن استفاده کنند، این بوستان ها به منظور گردشگاه و محل استراحت عموم می باشد، علاوه بر نکات فوق یکی از خصوصیات مهم  بوستانهای عمومی تاثیری است که در آب و هوای شهرها می گذارد که  کمک زیادی به حفظ بهداشت محیط و سلامتی افراد می نماید.

وی افزود: در بوستانها سعی بر آن است که وسائل سرگرمی و رفاهی با  استاندارد سازی شبکه های روشنایی و محوطه  استاندارد بازی کودکان  برای سنین مختلف وجود داشته باشد.