37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
ستاد شهر هوشمند

ساختارسازی در شهرداری برای حرکت به سمت هوشمندسازی شهر/قانونی برای هوشمندسازی شهر نداریم

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم گفت: در حال حاضر به دنبال این هستیم که با کدخدامنشی و فضای ارتباط دوسویه تعاملات بین‌دستگاهی در شهر را افزایش دهیم و بتوانیم بستر یکپارچه‌سازی و هوشمندسازی را فراهم کنیم که به همین خاطر ستاد شهر هوشمند در شهرداری تشکیل شده است.

به گزارش شهرنیوز، همایون یزدان‌پناه با بیان ضرورت یکپارچه سازی و الکترونیکی سازی خدمات در شهر اظهار کرد: در بستر یکپارچه‌سازی خدمات شهرداری می تواند بیاید و زمینه‌ای برای یکپارچه‌سازی خدمات و فرآیندها به صورت الکترونیکی فراهم کند و سپس در این قالب خدمات مختلف در معرض دید و انتخاب قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در سطح کلان کشوری قانونی برای بحث هوشمندسازی شهر نداریم گفت: سال‌هاست در خصوص شهرهای هوشمند در دنیا کار می‌شود و اگر در این زمینه معطل قانون شویم مردم ضرر می کنند و راسا با دستور شهردار قم وارد مساله شدیم.

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم اذعان کرد: در حال حاضر به دنبال این هستیم که با کدخدا منشی و فضای ارتباط دوسویه تعاملات را افزایش دهیم و بتوانیم بستر یکپارچه‌سازی و هوشمندسازی را فراهم کنیم که به همین خاطر ستاد شهر هوشمند در شهرداری تشکیل شده است.

وی بیان کرد: در گذشته هم بحث این ستاد مطرح شده اما ساختاری وجود نداشته است؛ امروز ساختار این کار در قالب سازمان فناوری اطلاعات و ستاد شهر هوشمند فراهم شده است.