31.9 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فاوا

برنامه‌ریزی برای الکترونیکی‌کردن موضوعات مرتبط با فرآیندهای ملک و ساختمان

رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم با اشاره به روند الکترونیکی سازی خدمات شهرسازی شهرداری گفت: کارهای زیادی کارهای نرم‌افزاری در این بخش انجام شده اما بخشی که در حوزه الکترونیکی سازی مهم است مسائل حقوقی بوده و در حوزه فنی مشکل زیادی وجود ندارد.

به گزارش شهرنیوز، کوروش محمدحسینی اقدامات الکترونیکی سازی در زمینه معماری وشهرسازی را مورد توجه قرار داد و گفت: یکی از بخش‌های مورد نیاز مردم در حوزه ساخت و ساز و املاک است؛ طبق آمار تعداد درخواست‌های حوزه مرتبط با موضوعات شهرسازی زیاد نیست اما از نظر مالی حجم عمده درآمدی را تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه روزانه ۱۵۰ درخواست در حوزه شهرسازی در شهرداری قم دریافت می‌شود تصریح کرد: برنامه‌ریزی داریم تا با توجه به مسیر طولانی فعالیت‌های شهرسازی بهینه‌سازی فرآیند را انجام داده و کوتاه کنیم و در گام دوم الکترونیکی‌کردن موضوعات مرتبط با فرآیندهای ملک و ساختمان را انجام دهیم.

محمدحسینی با تاکید بر اینکه شهرداری سال‌های زیادی است که الکترونیکی کردن فرآیندهای ملک و ساختمان را در دستور کار دارد گفت: این کار در شهرداری بسیار پیچیده است، سالیان زیادی کارهای نرم‌افزاری در این بخش انجام شده اما بخشی که در حوزه الکترونیکی سازی مهم است مسائل حقوقی بوده و در حوزه فنی مشکل زیادی وجود ندارد.

وی ادامه داد: اخذ مجوزها برای تایید مراحل فعالیت الکترونیکی سازی فرآیندها با معاونت شهرسازی در حال پیگیری است که سعی داریم به زودی محقق کنیم.