31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فاوا

الکترونیکی‌سازی خدمات شهرداری در دستور کار فاوا شهرداری قم

رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم گفت: مهم‌ترین محوری که در دستور کار سازمان فاوا قرار گرفته دستور شهردار در خصوص الکترونیکی سازی خدمات شهرداری و توسعه خدمات هوشمند است.

به گزارش شهرنیوز، کوروش محمدحسینی با بیان اینکه سازمان فناوری اطلاعات سازمانی نوپا در شهرداری است اظهار کرد: مهم‌ترین محوری که در دستور کار سازمان فاوا قرار گرفته دستور شهردار در خصوص الکترونیکی سازی خدمات شهرداری و توسعه خدمات هوشمند است.

وی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده در حوزه الکترونیکی سازی خدمات شهرداری تصریح کرد: با بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیده ایم که معماری جدیدی برای زیرساخت های ارائه خدمات الکترونیک در شهرداری نیاز است و تاکنون بخش عمده این زیرساخت ها آماده شده و بسترهایی که اجازه می‌دهد با نرم افزارهای کاربردی درون شهرداری ارتباط اطلاعاتی و فرآیندی ایجاد کنیم و آنها را راحت تر و آسان تر از طریق درگاه‌های خدمات الکترونیک به مردم ارائه دهیم.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم اظهار کرد: نخستین قدمی که می توان گفت در این زمینه برداشته شده پرتال جدید شهرداری بوده که با هماهنگی اداره کل ارتباطات شهرداری فعال شده که یکی از بخش‌های اصلی آن درگاه خدمات الکترونیک شهروندی است.