35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
مالی و اقتصادی

تکلیف بیمه کارگران باید قبل از صدور پروانه مشخص شود

با قانونی شدن بند یک و دو لایحه اخذ مجوز اصلاح ماده ۵ فانون بیمه تامین اجتماعی ، وضعیت و ارتباط بین شهرداری و تأمین اجتماعی بسیار مطلوب‌تر از سال‌های گذشته به‌ویژه در مسئله صدور پروانه‌های ساختمانی شده است.

مدیرکل درآمد و وصول درآمد شهرداری قم در جلسه رسمی و علنی شورای شهر که به ریاست عبدالله جلالی و با حضور دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد با اشاره  به لایحه اخذ مجوز اصلاح ماده ۵ قانون بیمه تأمین اجتماعی کارگران ساختمانی اظهار داشت: بند یک و دو این لایحه مطابق با مصوبات شورای شهر بوده و تأمین اجتماعی نیز حاضر به اجرای آن است اما برخی از بندهای دیگر این لایحه با مخالفت هیئت عدالت اداری روبه‌رو شده است.

علی‌اصغر جدی لایحه اخذ مجوز اصلاح ماده ۵ قانون بیمه تأمین اجتماعی کارگران ساختمانی را مورد توجه قرار داد و گفت: با قانونی شدن بند یک و دو این لایحه وضعیت و ارتباط بین شهرداری و تأمین اجتماعی بسیار مطلوب‌تر از سال‌های گذشته به‌ویژه در مسئله صدور پروانه‌های ساختمانی شده است.

وی در ادامه با تأکید بر لایحه اخذ مجوز اصلاح ماده ۵ قانون بیمه تأمین اجتماعی کارگران ساختمانی ابراز کرد: بند ۳ تا ۸ این لایحه با مخالفت تأمین اجتماعی همراه شده و باید بررسی‌های بیشتری روی آن صورت بگیرد.

عضو شورای شهر قم نیز در بخشی از این جلسه با اشاره به لایحه اخذ مجوز اصلاح ماده ۵ قانون بیمه تأمین اجتماعی کارگران ساختمانی گفت: تکلیف بیمه کارگران باید قبل از صدور پروانه مشخص شود.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر قم نیز در ادامه این جلسه، با اشاره به لایحه سرمایه‌گذاری در بلوک ۱۷ بلوار پیامبر اعظم(ص) گفت: با مذاکرات انجام‌ شده سهم شهرداری در احداث این مجتمع مسکونی به ۳۷ و سهم سرمایه‌گذار نیز ۶۳ درصد پیش‌بینی‌شده است.

مجید اخوان  لایحه سرمایه‌گذاری در  بلوک ۱۷ بلوار پیامبر اعظم(ص) را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد:  مدت این سرمایه‌گذاری ۲۶ ماهه و در هزار و ۸۳۰ مترمربع زمین اجرا می‌شود، بالغ‌بر ۶۰ میلیارد تومان سرمایه برای بهره‌برداری از این پروژه پیش‌بینی‌شده است.

حسن مالکی نژاد با اشاره به لایحه سرمایه‌گذاری در  بلوک ۱۷ بلوار پیامبر اعظم(ص) ابراز کرد: با پیش‌بینی‌های انجام‌شده این پروژه در سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.