29.7 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

فروش ۱۳۲ واحد به ۱۴۰۰ نفر در قم، فقدان ضوابط در پیش فروش را نشان می‌دهد

رئیس شورای اسلامی شهر گفت: فروش ۱۳۲ واحد به ۱۴۰۰ نفر در قم تحت عنوان پروژه رضوان، فقدان ضوابط در پیش فروش مسکن را نشان می دهد.

عبدالله جلالی شب گذشته در نود و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر قم در ساختمان شهید باکری با گرامیداشت حلول ماه رمضان عنوان کرد: گرانی و افزایش قیمت برخی از اقلام به ویژه مواد غذایی مردم را نگران کرده است و دستگاههای نظارتی باید به دنبال راهکاری در کنترل و ثبات قیمت ها به ویژه در ایام ماه رمضان باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر با تاکید بر ضرورت پیگیری مطالبات مردم در دستگاههای اجرایی بیان کرد: اخیرا تخلفات گسترده‌ای در واگذاری واحدهای مسکونی به افراد متعدد بوده ایم که مشکلاتی را برای تعدادی از شهروندان به وجود آورده است.

وی اظهار کرد: فروش ۱۳۲ واحد به ۱۴۰۰ نفر در قم تحت عنوان پروژه رضوان، فقدان قوانین و ضوابط در پیش فروش مسکن را نشان می دهد.

جلالی در مورد واگذاری ۴۸ هکتار زمین از منطقه پردیسان جهت ساماندهی طرح حرم گفت: این اراضی ویژه طرح حرم حضرت معصومه(س) است و بعد از گذشت ۱۰ سال تعیین تکلیف شده است.

وی افزود: هدف از واگذاری این اراضی، توسعه و ساماندهی اطراف حرم مطهر توسط مدیریت شهری است که باید با توجه به نیازهایی که وجود دارد از ظرفیت های لازم در راستای عملیاتی شدن طرح استفاده کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر بیان کرد: با واگذاری این زمین‌ها، خیابان اراک، ضلع جنوبی حرم مطهر، منطقه شیخان، فاز ۵ عمار یاسر، بلوار سمیه و دوازه ری به خوبی ساماندهی می شود.

وی در باره لایحه مالیات بر ارزش افزوده درآمدهای شهرداری گفت: این لایحه توسط کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است که تصویب آن دغدغه هایی را در جهت درآمدهای شهرداری در جهت مدیریت شهری به دنبال دارد و موجب دولتی شدن شهرداری ها می شود.

جلالی عنوان کرد: باید ضوابطی از سوی استانداری در باره جلوگیری از افطاری دادن با بودجه های دولتی و عمومی توسط دستگاههای اجرایی اتخاذ شود.

وی اظهار کرد: شهرداری قم نیز اجازه افطاری دادن از بودجه‌های عمومی را ندارد و شهردار قم باید بر این موضوع نظارت داشته باشد.