25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 5

تجهیز سه بوستان به کمپلکس بازی و وسایل ورزشی در سطح منطقه۵

شهردار منطقه ۵ از تجهیز سه بوستان در سطح این منطقه به کمپلکس بازی و وسایل ورزشی خبر داد و گفت: این وسایل ورزشی و بازی در اختیار شهروندان و زائران قرار گرفت.

علیرضا اقبالیان شهردار منطقه ۵ گفت: سه بوستان در سطح این منطقه به کمپلکس بازی و وسایل ورزشی تجهیز گردید و در اختیار شهروندان و زائران عزیز قرار گرفت.

وی افزود: در راستای افزایش سرانه فضای سبز، امکانات رفاهی و ورزشی و  ایجاد چشم‌ انداز زیبا برای شهروندان و زائران در منطقه پنج،نسبت به تجهیز سه بوستان به وسایل ورزشی و بازی در محلات منطقه ۵ اقدام نموده ایم.

علیرضا اقبالیان ، با اشاره به تجهیز بوستان‌های سطح منطقه به وسایل ورزشی و کمپلس بازی‌ اظهار داشت: در اکثر بوستان‌های منطقه وسایل و تجهیزات ورزشی و بازی نصب شده است،

 وی از نصب کمپلکس بازی استاندارد برای کودکان در بوستان‌های حضرت رقیه (س)، نیایش و بهاءالدینی خبر داد و گفت:کمپلکس بازی در بوستان‌های فوق نصب شده تا محیطی شاده و مفرح برای بازی کودکان فراهم آورد و در راستای ایمن سازی به ضربه‌گیر و کف‌پوش‌های مخصوص به خود مجهز تا خطر استفاده از آنها را کاهش ‌دهد.

اقبالیان در ادامه به کاشت بیش از ۷۰۰۰ درختچه، ۳۵۰ اصله درخت و بیش از ۲۰۰۰  گل فصلی در سطح منطقه اشاره نمود و گفت علاوه برگسترش فضای سبز منطقه، موجب ایجاد محیطی مطلوب و سالم برای آرامش و آسایش شهروندان و زائران خواهد شد.

شهردار منطقه۵ در پایان اذعان کرد : بوستان های عمومی به گونه ای است که تمام طبقات مردم می توانند از آن استفاده کنند، این بوستان ها به منظور گردشگاه و محل استراحت عموم می باشد، علاوه بر نکات فوق یکی از خصوصیات مهم  بوستانهای عمومی تاثیری است که در آب و هوای شهرها می گذارد که  کمک زیادی به حفظ بهداشت محیط و سلامتی افراد می نماید.

وی افزود: در بوستانها سعی بر آن است که وسائل سرگرمی و رفاهی با  استاندارد سازی شبکه های روشنایی و محوطه  استاندارد بازی کودکان برای سنین مختلف وجود داشته باشد.