31.9 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

استانداری تکلیف خانه های بازی کودکان را مشخص کند

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم گفت: بر اساس بررسی ها ابعاد تولی گری شهرداری بر خانه بازی کودک بررسی شد که شورای شهر به این لایحه رای نداد، حال باید استانداری و فرمانداری یک دستگاه دولتی را جهت نظارت و کنترل خانه بازی کودک مشخص نماید.

ابوالقاسم مقیمی با اشاره به کارکرد خانه بازی کودک در قم اظهار داشت: این خانه جزو مجموعه فضاهایی است که در حوزه کودکان زیر ۹ سال در سطح شهر فعالیت می کنند.

وی خانه بازی کودک در قم را بدون متولی دانست و افزود: هیچ گونه نظارتی در حوزه های تربیتی، استاندارد، قیمت و مسائل اخلاقی بر روی خانه بازی کودک وجود ندارد و در مورد لایحه خانه های بازی جلسات متعددی در استانداری و فرمانداری برگزار شد، اما هیچ دستگاهی تاکنون تولی گری آن را بر عهده نگرفته و خارج از اختیارات خود دانسته اند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم گفت: بر اساس مصوبه ای که کارگروه فرهنگی اجتماعی استان در سال گذشته تصویب کرد، اداره مجموعه خانه های بازی به شهرداری محول شد، در بررسی که پیرو این احاله انجام شد، نحوه عمل سنجیده و دستورالعمل نحوه صدور اعتبار مشخص شد و در نهایت برای تصویب نهایی در دستور کار شورای شهر قرار گرفت که با توجه به ماهیت صدور محتوا که اعضا معتقدند در حوزه اختیارات شهرداری نیست این لایحه را رد کردند.

وی خاطرنشان کرد: استانداری و فرمانداری با توجه به رد این لایحه از سوی شورای شهر باید تولی گری خانه بازی کودک را در بین دستگاه های دولتی تعیین تکلیف نمایند.

مقیمی با اشاره به دستگاه هایی که قابلیت تولی گری خانه بازی کودک را دارند، گفت: بهزیستی در حوزه مهد کودک ها، سازمان تبلیغات در حوزه دارالقرآن ها و آموزش و پرورش در حوزه پیش دبستانی ها می توانند تولی گری را بر عهده بگیرند.

وی ادامه داد: خانه های بازی مشخصا در حوزه بازی و سرگرمی فعالیت داشته و افراد بالای ۹ سال حق بازی ندارند، در این خانه های بازی آموزشی ارائه نخواهد شد و فقط جنبه سرگرمی و تفریح دارد که در حال حاضر بدون متولی است.