31.9 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

شهردار قم با آیت‌الله مقتدائی دیدار و گفتگو کرد

دکتر سقائیان‌نژاد و برخی از مدیران شهری با آیت‌الله مقتدائی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم به همراه برخی از مدیران شهری با حضور در دفتر جامعه مدرسین حوزه علیمه قم با آیت‌الله مقتدائی مدیر شورای عالی حوزه علمیه قم دیدار و گزارشی از اقدامات شهرداری قم در سال گذشته و برنامه‌های پیش‌رو را ارائه داد.

شهردار قم آسفالت معابر، احداث بوستان های متعدد و گسترش فضای سبز را از کارهای مهم سال ۹۷ بر شمرد و گفت: احداث پارک‌۱۰۰۰ هکتاری از کارهای مهم در حال انجام است که یک ظرفیت بسیار بزرگی را از نظر تفرجگاهی برای مردم قم ایجاد می کند.

وی همچنین با اشاره به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر قم گفت: در روزهای پایانی سال قراردادهای ۱۰ ساله‌ای که در گذشته با مالکان اتوبوس‌ها بسته شده بود پایان می‌یافت و به طور همزمان ۳۰۰ دستگاه اتوبوس از ناوگان حمل و نقل عمومی خارج می‌شد که این مسئله معزل بزرگی را در شهر ایجاد می‌کرد، اما با خرید و عقد قرارداد خرید اتوبوس‌های جدید و تعمیر ۱۲۰ دستگاه اتوبوس این فضای خالی پر شد.

دکتر سقائیان نژاد همچنین از مشکلات مکانیزه شدن پل‌های عابر پیاده و افتتاح فاز اول مترو به علت تحریم و مشکلات ارزی در سال ۹۷ خبر داد و گفت: در سال ۹۸ در صورت وجود شرایط مناسب اجرای این پروژه‌ها دنبال خواهد شدو ضمن آن انجام پروژه‌های بزرگی نظیر تقاطع کیوانفر و امام (ره)، ورودی جعفریه، چهار راه سجادیه، چهارمردان، چهل اختران، عمار یاسر و تقاطع فردوسی و آسفالت معابر از عمده برنامه‌های عمرانی سال جاری خواهد بود.

مدیر شورای عالی حوزه علمیه قم نیز در این دیدار خدمت در شهر مقدس قم‌ که حرم اهل بیت علیهم السلام است را یک توفیق دانست و گفت: این یک نعمت الهی است که برای شکر آن باید با جدیت، علاقه و اخلاص برای رفاه حال مردم خدمات را ارائه داد.

آیت الله مقتدایی خاطر نشان کرد: این یک‌ نعمت الهی است و برای هر نعمتی شکر آن نعمت را باید به جای آورد و شکر این نعمت این است که ان شاءالله با جدیت، علاقه و اخلاص و نه از باب وظیفه برای رفاه حال مردم خدمات خوبی را ارائه داد.

عضو جامعه مدرسین یادآور شد: سابقه درخشان مدیریت شهردار فعلی قم نیاز به تعریف و تمجید نداردو خوشبختانه آن روند ادامه دارد و همگان شاهد تغییرات اساسی مثبت در شهر مقدس قم هستند.