31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

اراضی ۴۸هکتاری پردیسان گام بلندی برای حل مشکلات شهر قم است / باید برای ادامه و تکمیل طرح‌های عمرانی به بهترین شکل از آن بهره برد

شهردار قم گفت: اراضی ۴۸هکتاری پردیسان گام بلندی برای حل مشکلات شهر قم است و باید برای ادامه و تکمیل طرح های عمرانی به بهترین شکل از آن بهره برد.

دکتر سقاییان‌نژاد شهردار قم در نشست شورای سازمان زیباسازی، بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) که در سالن جلسات استانداری قم برگزار شد، با اشاره به دستور استاندار قم در خصوص اختصاص ۴۸ هکتار از اراضی پردیسان به پروژه‌های هسته مرکزی شهر قم گفت: اراضی  ۴۸هکتاری پردیسان گام بلندی برای حل مشکلات شهر قم است و باید برای ادامه و تکمیل طرح‌های عمرانی به بهترین شکل از آن بهره برد.

وی در خصوص اولویت‌بندی پروژه‌های اطراف حرم مطهر با بیان اینکه طرح‌های متعددی مطرح است گفت: برای به سرانجام رساندن آنها و برای اینکه این طرح‌ها تداخلی با یکدیگر نداشته باشند بایستی از بین این طرح‌ها یک یا دو پروژه محوری انتخاب شده و همه توان شهرداری و دستگاه‌ها در قبال آن به کار گرفته شود تا بتوان به نتیجه مطلوب رسید.

شهردار قم در خصوص اراضی ۴۸ هکتاری بیان داشت: این اراضی گام بلندی برای حل مشکلات شهر قم است و باید برای ادامه و تکمیل طرح‌های عمرانی به بهترین شکل از آن بهره برد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی،بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) نیز در این نشست با اشاره به اینکه بزرگترین مشکل پروژه‌ها در قم تملک است و اعتبارات دولتی کافی جهت ساخت و ساز وجود دارد گفت: با سوق دادن این ۴۸ هکتار جهت تملک، امکان ایجاد فرصت‌های آینده وجود دارد.

در ادامه دکتر سرمست استاندار قم نیز با اشاره به اهمیت پروژه‌های اطراف حرم و هسته مرکزی شهر اظهار داشت: این پروژه‌ها بایستی بر اساس اولویت‌بندی اجرایی شود و مشکلات اجرایی توسعه حرم با هماهنگی تولیت محترم یکی از اولویت‌های استفاده از این منابع باشد.

ایشان با بیان لزوم برنامه‌ریزی در حوزه بافت‌های فرسوده در قم اضافه کرد: با توجه به جایگاه مذهبی قم و لزوم توجه به مرکزیت حرم در حوزه گردشگری زیارتی بهسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها دارای اهمیت محوری است.

استاندار با تاکید بر لزوم تشکیل کمیته‌ای سه نفره از نمایندگان استانداری، شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی قم ذیل شورا ادامه داد: با اولویت‌بندی تخصیص زمین ۴۸ هکتاری از اراضی ملی واقع در منطقه پردیسان، جهت ساماندهی و اجرای پروژه‌های اطراف حرم با عایت مسائل حقوقی اقدام شود.

شایان ذکر است نشست شورای سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) با حضور استاندار، شهردار، معاونین استاندار، فرماندار، معاون اجرایی آستان مقدس، رئیس شورای اسلامی شهر، مدیرکل راه و شهرسازی، مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قم، مدیرعامل سازمان بهسازی اطراف حرم مطهر در سالن جلسات استانداری قم برگزار شد.