25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

 پیام شهردار قم به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

شهردار قم فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را تبریک گفت.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سقائیان‌نژاد با صدور پیامی فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را تبریک گفت.

متن پیام شهردار قم به این شرح است:

پیامبر اکرم صلى‏ الله‏ علیه‏ و‏ آله و سلم در توصیف ماه مبارک رمضان فرمودند: آن، ماهى است که در آن به میهمانى خدا دعوت شده‏‌اید و در آن، از اهل کرامت خدا قرار داده شده‏‌اید. نفَس‏‌هایتان در آن، تسبیح است؛ خوابتان در آن، عبادت است؛ عمل(خیرِ) شما در آن، پذیرفته است؛ و دعاى شما در آن، مستجاب است.

با آغاز ماه مبارک رمضان باران رحمت الهی بار دیگر باریدن گرفته و مومنان در ضیافتی آسمانی شرکت می‌کنند و روح و روان خود را در چشمه‌سار زلال روزه‌داری پاک و منزه از هرگونه پلیدی می‌کنند. شایسته است از این فرصت ناب بهره‌برداری و از دریای بی‌کران این شهر کریم جرعه نوشی کنیم. آموزه‌هایی چون انس با قرآن، تدبر در آیات، ذکر و یاد خدا، دعا و نیایش، کمک به همنوعان، دستگیری از یتیمان، مهربانی، صبر، نشاط معنوی، سبک زندگی خدایی و معطر به اهل‌بیت علیهم‌السلام، یادآوری روز قیامت، خودسازی، توجه به همسایگان، پذیرایی‌های ساده از روزه‌داران و بسیاری درس‌های دیگر را از ماه میهمانی خدا می‌توان فرا گرفت.

اینجانب برخود لازم می‌دانم از تلاش‌های خادمان حوزه مقدس قرآن و عترت در شهر قم بویژه مراجع معظم تقلید، علما، خطبا، قاریان و مرتلین، ذاکران، خیرین، مسئولین مجامع قرآنی و مذهبی در ماه مبارک رمضان تقدیر و تشکر نمایم. به صورت ویژه باید از درخشش خدمات ارزنده و قابل تحسین آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در این ماه مبارک خاصه آیین ترتیل‌خوانی قرآن کریم به عنوان عظیم‌ترین محفل قرآنی، قدردانی نموده و همگان سعی و تلاشی همه جانبه در جهت اعتلای اینگونه مجالس مصروف داریم. مدیریت شهری نیز برنامه‌های متعددی برای این ایام مبارک پیش‌بینی نموده و با افتخار میزبان همشهریان عزیز و مشتاقان قرآن و اهل‌بیت علیهم‌السلام در شب‌ها و روزهای ماه ضیافت الهی خواهد بود.

دکتر سید مرتضی سقاییان نژاد

شهردار قم

۳۰شعبان المعظم۱۴۴۰