36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 2

غبار روبی مساجد منطقه ۲ شهرداری قم جهت میزبانی از ماه ضیافت الهی

شهردار منطقه ۲ قم با اشاره به اینکه این طرح در راستای استقبال از ماه مبارک رمضان ماه میهمانی خدا انجام می شود افزود: ایجاد فضای مناسب مساجد در ماه رمضان یکی از دغدغه های شهرداری است لذا این منطقه در این راستا معابر منتهی به مساجد را در نواحی سه گانه نظافت و پاکسازی می کند.

 رضا رحیمی با تأکید بر اهمیت نظافت اماکن مذهبی به علت افزایش تردد شهروندان در این ایام بیان کرد: هرس و فرم دهی درختچه ها بویژه در معابر منتهی به مساجد، کاشت گل و درختچه در اطراف مساجد از برنامه های انجام شده در این ایام است.

 وی افزود: با توجه به تعمیرات عمرانی جزئی در اطراف برخی مساجد در حال بازسازی، نخاله های ساختمانی از اطراف این اماکن جمع آوری و نصب یا افزودن سطل زباله و بازیافت در داخل یا اطراف مساجد از برنامه های این منطقه است.

رحیمی اظهار داشت: امحاء کلیه دیوار نوشته ها و آگهی ها به خصوص بر درب و دیوار مساجد، پاکسازی نهرها، نظافت و رفع نواقص سرویس های بهداشتی، شستشوی درب و محوطه اطراف مساجد نیز در حال انجام است.

 شهردار منطقه خاطر نشان کرد: نصب بنر، پرچم و ریسه به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان در معابر و میادین اصلی از دیگر اقدامات انجام شده می باشد.