30.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
حمل و نقل وترافیک

کمپین «نه به تلفن همراه هنگام رانندگی» گامی در راستای اصلاح فرهنگ رانندگی

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: یکی از عمده عوامل بروز تصادفات، حواس‌پرتی رانندگان است که به دلایل مختلف همچون استفاده رانندگان از تلفن همراه رخ می‌دهد. کمپین «نه به تلفن همراه هنگام رانندگی»شهرداری در راستای ارتقاء سطح فرهنگ رانندگی در شهر قم در حال اجرا است.

عباس ذاکریان در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز اظهار کرد: یکی از عمده عوامل بروز تصادفات، حواس‌پرتی رانندگان است که به دلایل مختلف همچون استفاده رانندگان از تلفن همراه رخ می‌دهد.

وی اضافه کرد: کمپین «#نه به تلفن همراه هنگام_رانندگی» که به همت سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم و همکاری تعدادی از سازمان‌های شهری همچون پلیس راهور، آموزش و پرورش و چندین مجموعه دیگر شهرداری در راستای ارتقاء سطح فرهنگ رانندگی در شهر قم در حال اجرا است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم اذعان کرد: نخستین گام این کمپین تبلیغات شهری است و دومین گام آن در فضای مجازی دنبال می‌‎شود.

ذاکریان ادامه داد: امیدواریم در ادامه راه اجرای این کمپین سازمان‌های مردم نهاد نیز یاریگر این طرح شوند.

وی عنوان کرد: در طراحی این کمپین قرار است به دانش‌آموزان نیز آموزش‌های ترافیکی داده شود تا در صورت مشاهده خطای ترافیکی از سوی والدین و نزدیکان خود، به آنان متذکر شوند و به این صورت یاریگر این طرح باشند.