38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

بررسی مشکلات و موانع اجرائی پروژه تقاطع غیر همسطح بلوار شهید کیوانفر و خیابان امام خمینی

استاندار و شهردار قم صبح امروز از تقاطع بلوار شهید کیوانفر و خیابان امام خمینی به صورت میدانی بازدید و مشکلات و موانع اجرای پروژه غیرهمسطح این تقاطع را بررسی کردند.

به گزارش شهرنیوز، صبح امروز استاندار قم به همراه دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم و رییس و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر قم   از پروژه غیر همسطح تقاطع بلوار شهید کیوانفر و خیابان امام خمینی بازدید میدانی داشتند و مشکلات و موانع اجرای این پروژه را بررسی کردند.

طرحی که پس از ۸ سال هنوز اجرایی نشده است

علیرضا قاری قرآن معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با بیان توجیهات فنی اجرای این طرح گفت: این طرح از جمله طرح‌هایی بوده است که می‌بایست در سال ۱۳۹۰ اجرا‌ می‌شد، اما بنا به مسائلی هنوز اجرایی نشده و در سال ۱۳۹۷ نیز جزء اولویت‌های ویژه جهت اجرا قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد: بلوار شهید کیوانفر دارای یک بدنه تجاری کامل است که عرض کمتری نسبت به خیابان امام خمینی(ره ) دارد و از بار ترافیکی بالایی برخوردار است، در مقابل خیابان امام خمینی(ره) یک محور شریانی و درجه یک محسوب می‌شود اما نقش تجاری آن نسبت به بلوار شهید کیوانفر کمتر است.

قاری قرآن یادآور شد: برای اینکه نمای حرم مطهر در مسیر خیابان امام خمینی(ره) مانعی پیدا نکند، زیرگذر در امتداد محور خیابان‌ امام خمینی(ره) برای این تقاطع طراحی و پیشنهاد شده است.

پس از توضیحات قاری قرآن، شهردار قم، نائب رئیس و رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم نیز جزئیاتی از روند مطالعات و طراحی این پروژه ارائه دادند.

شایان ذکر است: در جریان بازدید میدانی دکتر بهرام سرمست استاندار و دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم، رئیس ، نائب رئیس و رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم، معاونین فنی و عمرانی و حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم، مدیر کل راه و شهرسازی استان، مسئولان پلیس راهور و شورای ترافیک استان و برخی دیگر از مدیران استانی و شهری نیز حضور داشتند.

بازدید شهردار و استاندار قم از تقاطع کیوانفر و امام خمینی