16.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مهر ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار سازمان فرهنگی

 در ترویج فرهنگ شهروندی تنهاترین سربازیم

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم گفت: مأموریت‌های ما کوچک و متنوع است به‌طوری که اداره کل فرهنگ و ارشاد نیستیم ولی وظیفه فرهنگ شهروندی را در فرهنگ عمومی داریم و در این حوزه تنهاترین سرباز هستیم.

ابوالقاسم مقیمی در نخستین نشست فصلی فعالین مساجد شهر قم که با حضور مرتضی حیدری فرماندار قم، حسن مالکی نژاد رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم و جمعی از مسؤولان و فعالان فرهنگی مساجد شهر قم برگزار شد، با اشاره به شناسایی گروه‌های فعال سطح شهر و تأمین سخت‌افزار برای انجام فعالیت‌های فرهنگی اظهار کرد: با توجه به نرم‌افزار و محتوایی که فعالان فرهنگی دارند، وظیفه ماست که زیرساخت لازم را برای آنها در راستای برنامه‌های سازمان فراهم کنیم که در نیمه شعبان امسال یک نمونه کاملاً مردمی از این مدل همکاری را شاهد بودیم.

وی با اشاره به توان و بودجه این سازمان نسبت به اجرای طرح‌های فرهنگی در سطح شهر قم افزود: مأموریت‌های ما کوچک و متنوع است به‌طوری که اداره کل فرهنگ و ارشاد نیستیم ولی وظیفه فرهنگ شهروندی را در فرهنگ عمومی داریم و در این حوزه تنهاترین سرباز هستیم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم از ورزش همگانی، گردشگری و… به‌عنوان دیگر وظایف این سازمان یاد کرد و گفت: این مسؤولیت ها نیز هرکدام سازمان و متولی خاص خود را دارند.

مقیمی بابیان اینکه در ارتباط با بوستان‌های شهر نیاز به فعالان فرهنگی است، تصریح کرد: جای خالی کار فرهنگی را با اقدامات تأمینی و انتظامی نمی‌توان پر کرد و بوستان‌ها فقط جای تفریح نیست بلکه جای مهمی برای فرهنگ‌سازی است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم با استقبال از وجود هر ظرفیتی که توان بهره‌گیری از آن در مساجد وجود داشته باشد، افزود: مردمی‌تر شدن برنامه‌های سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم از دستورات جدی کار ماست و از همه مساجدی که دارای توان اجرایی در حوزه فرهنگی هستند می‌خواهیم در این عرصه وارد شوند.

گفتنی است در این مراسم تعدادی از فعالان فرهنگی مساجد قم به طرح پیشنهادات و انتقادت خود در این حوزه پرداختند.