35.9 C
شهر مقدس قم
۲۶ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

سالانه ۳۰۰ هکتار به مساحت فضای سبز شهر قم افزوده می‌شود

شهردار قم با اشاره به احداث پارک ۱۰۰۰ هکتاری که یک پروژه ۴ ساله است گفت: با برنامه ریزی های مدون سالانه ۳۰۰ هکتار به ظرفیت فضای سبز شهر قم افزوده می شود.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد ظهر امروز در دیدار مدیران شهری با آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی ضمن اشاره به اقدامات نوروزی شهرداری قم گفت: از چندین ماه پیش از آغاز سال ۱۳۹۸ فضای شهر را برای ایام‌ نوروز آماده کردیم، گل‌آرایی و زیباسازی شهر، بحث مهیا نمودن پارکینگ‌ها و همه امور قبل از فرا رسیدن سال نو مهیا شد.

وی یادآور شد: در کنار این مباحث با اضافه کردن اتوبوس جدید در روزهای پایانی سال و تعمیر کردن ۱۲۰ دستگاه اتوبوس، ناوگان حمل و نقل عمومی جان تازه‌ای گرفت.

شهردار قم اظهار کرد: در روزهای ابتدایی سال شاهد بارندگی‌های بی‌سابقه‌ای بودیم که با پیش‌بینی و تمهیداتی که شهرداری از قبل اندیشیده بود، خسارت وارده تا حد بسیار زیادی کاهش یافت.

وی در ادامه در مورد مراسم نیمه شعبان خاطر نشان کرد: ۴۱۰۰ سرویس رایگان در طول دو روز توسط ناوگان اتوبوس‌رانی از ۸ مسیر انجام شد که در کاهش بار ترافیکی شهر بسیار مثمر ثمر بود، اما در ساعات پایانی شب به خاطر حضور موتورسواران و ووسایل نقلیه شخصی مشکلات ترافیکی برای زائرین ایجاد شد.

دکتر سقائیان‌نژاد در پایان گفت: در بخش زیست محیطی با برنامه‌ریزی های مدون، هر ساله ۳۰۰ هکتار به ظرفیت فضای شهر افزوده می‌شود، بوستان۱۰۰۰ هکتاری در دست احداث است که از مؤلفه‌های مهم آن احداث باغ پرندگان و محوطه موزه دفاع مقدس است، این پروژه ۴ ساله هم اکنون با حضور ۵ پیمانکار به طور همزمان در حال انجام است.

شهردار قم با بیان  اینکه قم مبنای تمدن اسلامی و ایرانی است به زیباسازی هسته مرکزی شهر بویژه اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) اشاره کرد و گفت:آرزوی من ساماندهی کامل و زیباسازی و بهسازی اطراف حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها است.

دیدار شهردار قم با آیت الله فاضل لنکرانیدیدار شهردار قم با آیت الله فاضل لنکرانیدیدار شهردار قم با آیت الله فاضل لنکرانیدیدار شهردار قم با آیت الله فاضل لنکرانی