29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
حمل و نقل وترافیک

استفاده ۳۰۰ هزار نفر از اتوبوس به صورت رفت و برگشت در ایام نیمه شعبان

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به این نکته که در ایام نیمه شعبان امسال، ۵ ایستگاه اتوبوس سال گذشته به ۸ ایستگاه افزایش پیدا کرد گفت:۴ هزار و ۱۰۰ سرویس انجام شد و حدودا ۳۰۰ هزار نفر به صورت رفت و برگشت از اتوبوس استفاده کردند.

 عباس ذاکریان در دومین جلسه کمیته فنی شورای ترافیک استان که در شهرداری قم برگزار شد،ضمن تشکر از همه مجموعه تاثیرگذار که در برگزاری مراسم نیمه شعبان  نقشی را بر عهده داشتند گفت: مدیریت مراسم نیمه شعبان با بضاعت محدود استاندار‌ی و شهرداری طبعا نواقصی را نیز به همراه دارد، برخی طرح ها راهکار کوتاه مدت ندارد مثل پارکینگ ها و باید یک کار اصولی و همیشگی برای آن‌انجام شود.

وی افزود: شبکه معابر قم گنجایش حجم‌ ترافیک بسیار زیاد در ایام نیمه شعبان را ندارد، پارکینگ ها پارکینگ موقت هستند و باید تصمیمات بلند مدت و با امکانات ملی گرفته شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری با اشاره به اینکه امسال سال دوم استفاده از اتوبوس جهت حمل و نقل عمومی و رایگان زائرین مسجد مقدس جمکران بود تصریح کرد: طبق آمار، سال گذشته ۱۵۸ هزار نفر به صورت رفت و برگشت از اتوبوس استفاده کردند، امسال با توجه به اینکه ۵ ایستگاه اتوبوس به ۸ ایستگاه افزایش پیدا کرد، ۴هزار و ۱۰۰ سرویس انجام شد و حدودا ۳۰۰ هزار نفر به صورت رفت و برگشت از اتوبوس استفاده کردند.

ذاکریان خاطرنشان کرد: استفاده از خودروهای شخصی یکی از معضلات ایام نیمه شعبان است که ایجاد ترافیک می کند، باید تلاش کنیم با ارائه راهکارهای مناسب برای سال آینده، از اختلال در حمل و نقل عمومی جلوگیری نماییم.

در این جلسه با ارائه گزارش و آمار کارشناسان، راه های کاسته شدن بار ترافیکی شهر در نقاط مختلف مورد بررسی قرار گرفت.