31.9 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

اداره شهرها و روستاها بر عهده منتخبان مردم واگذار شده است

شهردار قم گفت: بر اساس فصل هفتم قانون اساسی جمهوری اسلامی اداره شهرها و روستاها در راستای پیشبرد سریع برنامه‌ها بر عهده منتخبان مردم واگذار شده است.

دکتر سقاییان نژاد شهردار قم در نود و سومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم که دوشنبه شب در ساختمان شهید باکری برگزار شد،گفت:  بر اساس فصل هفتم قانون اساسی جمهوری اسلامی که به مساله شوراهای شهر اختصاص یافته است، اداره شهرها و روستاها در راستای پیشبرد سریع برنامه‌های اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، آموزشی و بسیاری از امور دیگر بر عهده منتخبان مردم واگذار شده است.

شهردار قم نیز در ادامه این جلسه با عرض تبریک به مناسبت سالروز صدور پیام تاریخی امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: یکی از ارکان مهم در اداره شهرها و روستاها استفاده از ظرفیت مردم است  که این مسئله در قالب شوراهای شهر و روستا که با انتخاب و نظر مردم شکل می‌گیرد محقق می‌شود تا مردم در رونق سطح کیفی شهر و روستای خود سهیم باشند.

وی اضافه کرد: اعضای شورای اسلامی شهر قم که با تکیه بر روحیه جهادی، خدمت‌رسانی به مردم را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند و در این مسیر می‌کوشند تا شکوفایی هر چه بیشتر این مرز و بوم را رقم بزنند مردم را نسبت به آینده این شهر بسیار امیدوار می‌کنند.

شهردار قم تصریح کرد: بر اساس فصل هفتم قانون اساسی جمهوری اسلامی که به مساله شوراهای شهر اختصاص یافته است اداره شهرها و روستاها در راستای پیشبرد سریع برنامه‌های اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، آموزشی و بسیاری از امور دیگر بر عهده منتخبان مردم واگذار شده است.