35 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

پیام شهردار قم به مناسبت روز کارگر و روز معلم

دکتر سقائیان‌نژاد شهردار قم در پیامی فرا رسیدن یازدهم اردیبهشت ماه روز جهانی کار و کارگر و دوازدهم اردیبهشت ماه روز معلم را تبریک گفت.

به گزارش شهرنیوز؛ در آستانه فرا رسیدن یازدهم اردیبهشت ماه روز جهانی کار و کارگر و دوازدهم اردیبهشت ماه سالروز شهادت علامه سید مرتضی مطهری و روز گرامی‌داشت مقام معلم، شهردار قم با صدور پیامی این مناسبت‌ها را گرامی داشت.

متن این پیام به این شرح است:

علم و دانش و کار و تلاش دو بال پیشرفت و توسعه هر جامعه ای است که توجه به آن باعث ارتقای مادی و معنوی جامعه و بی توجهی به آن باعث سکون، بی تحرکی و عقب افتادگی جامعه خواهد شد.

در سال های اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکیدات ویژه ای بر بهره گیری از تمام ظرفیت های داخلی برای رشد، بالندگی و شکوفایی علمی و اقتصادی کشور عزیزمان داشتند که بی شک اندیشه پویای معلمان و دستان توانمند کارگران که در صف مقدم این جبهه ها، خالصانه و عاشقانه  در حال خدمت هستند مهمترین ارکان تحقق منویات رهبری و رساندن این نظام الهی به استقلال حقیقی و پایدار است.

تعلیم و تربیت بر محور آموزه های دینی و نهادینه کردن روحیه جهادی در فرزندان این مرز و بوم تنها از مسیر تلاش مجاهدانه معلمان گرانقدر میسر خواهد بود و چرخیدن چرخ های اقتصاد که با خود نوای خودباوری، استقلال و شکست ناپذیری در برابر تهدیدهای دشمنان را به همراه خواهد داشت مرهون بازوان پر توان کارگران ایران زمین است که هر دوی اینها شکوهی ماندگار را بر لوح زرین موفقیت های نظام الهی جمهوری اسلامی حک خواهند کرد.

اینجانب هفته بزرگداشت مقام شامخ معلم و روز ارزشمند کارگر را به این دو قشر موثر،خدوم و محبوب که وجودشان حیاتی ترین رکن جامعه است تبریک عرض کرده و امیدوارم همه با هم در سالی که مزین به شعار «رونق تولید» است با همدلی و همزبانی بتوانیم گام های بلند و اساسی در تحقق این شعار عالی برداشته و شاهد هر چه بارورتر شدن درخت دانش و اقتصاد این مرز و بوم باشیم.

دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد

شهردار قم

دهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۸