29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

دیدار شهردار قم با آیت‌الله علوی گرگانی

دکتر سقائیان‌نژاد شهردار قم با آیت‌الله علوی گرگانی از مراجع تقلید دیدار کرد.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سیدمرتضی سقائیان نژاد به همراه جمعی از مدیران و معاونین شهرداری قم با حضور در دفتر آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی با این مرجع تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدار گزارشی از آخرین وضعیت خدمات شهری در قم ارائه و خدمات نوروزی شهرداری قم را تشریح کرد.

شهردار قم با بیان اینکه بعد از اتمام ایام نوروز و بارندگی شهر درگیر برنامه‌های ۱۵ شعبان شد افزود: بیش از ۲ میلیون زائر در این ایام در قم حضور پیدا می‌کنند و در این زمینه تدبیر شد و بیش از ۲۰۰ هکتار پارکینگ در اطراف مسجد مقدس جمکران آماده سازی و بیش از ۳۰۰ دستگاه اتوبوس هم برای خدمات‌رسانی به زائرین تامین شد.

وی با تاکید بر اینکه ۱۵۰ موکب در اطراف مسجد مقدس جمکران و بلوار پیامبر اعظم استقرار داشتند خاطرنشان کرد: طرح امسال تبدیل مسیر سواره‌رو به مسیر پیاده بود که در زمان خروج جمعیت از مسجد مقدس جمکران مشکلاتی ایجاد شد که سعی داریم این نقاط ضعف را سال‌های آینده برطرف کنیم.

آیت‌الله علوی گرگانی هم با تاکید بر اینکه در کشور ما دو نقطه حساس مشهد مقدس و قم مقدس وجود دارد گفت: تفاوت بین مشهد و قم این است که قم خصوصیت ویژه مرکز ثقل علم را دارد؛ تمام چشم دنیا و دانشمندان متمرکز به قم است و شخصیت‌های بزرگ علمی در این شهر پرورش یافته‌اند و زندگی می‌کنند.

وی با اشاره به زحمات انجام شده در حوزه سیلاب در شهر قم گفت: کاش تدابیری که در قم اندیشیده شد در شهرهای دیگر هم اندیشیده می‌شد؛ اگر مسوولان دیگر شهرها و مسوولان کشور هم این تدابیر را اندیشیده بودند این همه مصیبت به مردم وارد نمی‌شد.