38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

حمایت از توسعه فضای سبز شهری در قم در دستور کار شورای شهر است

یکی از اهداف اصلی لایحه اخذ مجوز افزایش بهای خدمات نمایشگاه گل و گیاه ویژه بخش خصوصی در اراضی شخصی، حمایت از توسعه فضای سبز شهری در سطح قم است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر قم با اشاره به لایحه اخذ مجوز کاهش عوارض قطع درخت در یکی از خیابان‌های قم گفت: رقم این خسارت ایجادشده توسط یکی از شهروندان ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بوده که با توجه به پرداخت خسارت ۷ میلیونی توسط بیمه مربوطه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان مابقی نیز بخشیده شده است.

سید مجتبی سبحانی ثابت لایحه اخذ مجوز افزایش بهای خدمات نمایشگاه گل و گیاه ویژه بخش خصوصی در اراضی شخصی را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: در حال حاضر عوارض این مسئله یک‌چهارم پی بوده که بسیار کمتر از حد استاندارد است، عوارض احداث گلخانه در زمینه های شخصی از حد ۶۰۰ هزار تومان آغاز و افزایش بهای خدمات نیز به ازای هر مترمربع یک‌سوم پی در نظر گرفته شود.

حسن بختیاری نایب‌رئیس شورای شهر قم نیز در ادامه این جلسه، با اشاره به لایحه اخذ مجوز افزایش بهای خدمات نمایشگاه گل و گیاه ویژه بخش خصوصی در اراضی شخصی تأکید کرد: یکی از اهداف اصلی این طرح حمایت از توسعه فضای سبز شهری در سطح قم است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم نیز در بخشی از این جلسه، با اشاره به لایحه اخذ مجوز افزایش بهای خدمات نمایشگاه گل و گیاه ویژه بخش خصوصی در اراضی شخصی عنوان کرد: از آنجایی‌که تعداد درخواست‌های برپایی نمایشگاه‌های شخصی در شهر بسیار زیاد شده شهرداری از افزایش هزینه‌های قیمت منطقه‌ای در این بخش کاملاً موافق است.

سید امیر سامع ادامه داد: اگر هزینه‌های برپایی نمایشگاه‌های گلخانه‌ای شخصی کمتر از دو و نیم پی شود با برخی مشکلات تجاری‌سازی و حمایت شهرداری همراه می‌شود، در این بخش همچنان جا برای افزایش عوارض وجود دارد.