38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

خط اتوبوس پرسرعت در بلوار پیامبر اعظم قم باید راه اندازی شود

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه در طراحی بلوار پیامبر اعظم(ص)، یک خط اتوبوس پرسرعت پیش بینی شده که تاکنون اجرایی نشده است گفت: باید این خط برای رفع ترافیک در ایام خاص به ویژه جشن های نیمه شعبان راه اندازی شود.

 روح الله امراللهی، عصر دوشنبه در نطق پیش از دستور نود و دومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه ۱۳۰ هزار خودرو شخصی و ۵ هزار دستگاه اتوبوس طی ۱۲ ساعت در ایام نیمه شعبان وارد قم شد اظهار داشت: ۵۰ هزار خودرو شخصی و ۴ هزار دستگاه اتوبوس در پارکینگ های ایجاد شده در اطراف مسجد جمکران پارک شد.

وی جشن نیمه شعبان در مسجد جمکران را آیینی ملی دانست و گفت: مدیریت استان به تنهایی توان برگزاری و تامین هزینه های این جشن ها را ندارد و باید به دنبال ملی کردن برگزاری این جشن با استفاده از ظرفیت های کشوری بود.

این عضو شورای اسلامی شهر قم تاکید کرد: تملک زمین های اطراف مسجد جمکران برای ایجاد پارکینگ های دائمی، مکانیزه و مجهز، به عنوان یک ضرورت باید در دستور کار باشد.

وی ادامه داد: امسال برای جا به جایی رایگان زائران به مسجد جمکران تعداد خطوط اتوبوسرانی از ۵ به ۸ و تعداد اتوبوس های این خطوط نیز از ۳۰ به ۲۰۰ دستگاه اتوبوس افزایش یافت.

امراللهی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی برای استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی در ایام نیمه شعبان گفت: تا زمانی که فرهنگ سازی لازم برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در ایام نیمه شعبان به سمت مسجد جمکران انجام نشود، کاهش آمد و شد خودرو شخصی در مسیرهای منتهی به جمکران میسر نیست.