25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پایانه‌ها

جابجایی ۲۳۵۰۰ نفر زائر در ایام نیمه شعبان

در ایام نیمه شعبان بالغ بر ۲۳۵۰۰ نفر زائر از پایانه ­های مسافربری شهرداری قم جابه ­جا شدند.

رضا پوریافر مدیرعامل سازمان پایانه­ های مسافربری شهرداری قم از جا­بجایی ۲۳۵۰۰ نفر زائر با سرویس دهی ۱۲۵۰ دستگاه اتوبوس، مینی بوس و تاکسی برون شهری خبر داد.

وی افزود:  پارکسوار شمالی جهت پارک ماشین­های سنگین و اتوبوس آماده سازی شده بود که در این ایام تعداد ۹۳۸ دستگاه اتوبوس از خدمات پارکسوار بهره ­مند شد.

رضا پوریافر با اشاره به اینکه زائرین جهت تشرف به حرم مطهر به پارکسوار شمالی مراجعه می­ نمودند که جهت رفاه حال ایشان هماهنگی­ های لازم با سازمان اتوبوسرانی صورت گرفت و در راستای رفاه اولیه حال زائرین ۱۲ چشمه سرویس بهداشتی و نمازخانه به صورت شبانه روزی ارائه خدمات ­ نمود و  همچنین مجتمع خدمات رفاهی شهر در پارکسوار شمالی جهت رفاه زائرین و رفع مایحتاج اولیه ایشان خدمات رسانی انجام گرفت.

مدیرعامل سازمان پایانه­ ها در ادامه افزود: علاوه بر ارائه خدمات در ۶ پایانه و یک پارکسوار در شهر با توجه به برگزاری مراسمات فرهنگی در پایانه مرکزی یکسری برنامه­ های فرهنگی اعم از برپایی ایستگاه صلواتی، توزیع بروشور با موضوع مهدویت، توزیع بسته­ های فرهنگی و نصب برچسب­ های مهدوی بر روی اتوبوس­ها انجام شد و در مسجد پایانه مرکزی همه روزه همراه با نمازجماعت مراسم جشن نیمه شعبان با مداحی مداحان اهل بیت(ع) برگزار گردید.

رضا پوریافر در پایان افزود: در این ایام حدود ۳۰۰۰ نقشه راهنمای مسیر در عوارضی قم – تهران و مبادی ورودی شهر و در پارکسوار  شمالی توزیع گردید.