29.4 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
حمل و نقل وترافیک

ورود ۱۲۰ هزار خودرو به استان قم طی کمتر از ۲۴ ساعت 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: از ساعت ۱۲ دیشب تا ۲۰ امشب ۱۲۰ هزار و ۵۰۰ خودرو وارد استان قم شده است و پرتردید ترین محور به ورودی استان آزادراه تهران قم بوده که ۳۲ هزار خودرو را به خود اختصاص داده است.

به گزارش شهر نیوز، عباس ذاکریان در حاشیه حضور در ستاد تسهیلات زائرین شهرداری قم مستقر در مسجد مقدس جمکران، با بیان اینکه به مناسبت نیمه شعبان از هشت مسیر مختلف با ۲۰۰ دستگاه اتوبوس سرویس‌دهی رایگان را به مردم قم داشته‌ایم، اظهار کرد: پوشش کاملی در سطح شهر برای دسترسی به مسجد مقدس جمکران و بالعکس داشته‌ایم و محدودیت‌های ترافیکی از جمله بستن بلوار پیامبر اعظم(ص) از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه آغاز شده و تا  صبح روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: امیدواریم زائران برای زیارت حرم حضرت معصومه سلام‌الله علیها از اتوبوس‌های رایگان بلوار پیامبر اعظم(ص) استفاده کنند تا ورود خودروها به هسته مرکزی شهر موجب افزایش ترافیک این منطقه نشود.
رئیس کمیته حمل و نقل و ترافیک ستاد تسهیلات زائرین خاطرنشان کرد: امسال بلوار پیامبر اعظم(ص) برای نخستین بار بسته شده است چراکه حجم زائران و شهروندان قمی که در قالب راهپیمایی نیمه شعبان به سمت مسجد حرکت می‌کنند بسیار قابل توجه است اما در کنار مسیر راهپیمایی، خط برگشت بلوار به حمل و نقل عمومی اختصاص یافته است.
وی از پوشش و استقرار مرکز مدیریت هوشمند ترافیک در ستاد ترافیک شهرداری قم به‌منظور نظارت تصویری بر وضعیت معابر مختلف شهری یاد کرد و گفت: امسال ۶ دوربین در معابر منتهی به پارکینگ‌ها و اطراف مسجد مقدس جمکران نصب شده است و دو دوربین سیار با موتور و یک ریز پرنده در نظر گرفته شده است تا از معابری که امکان تردد در آن‌ها وجود ندارد تصویربرداری داشته باشیم.
ذاکریان خاطرنشان کرد: تا فردا عصر و پایان نیمه شعبان ستاد حمل و نقل و ترافیک شهرداری در میدان آل یاسین مستقر است و خدمات مختلف را در حوزه‌های مرتبط دنبال کند.
وی ادامه داد: از ساعت ۲۴ روز جمعه تا ساعت۲۰شنبه شب ۱۲۰ هزار و ۵۰۰ خودرو وارد استان قم شده است و پرتردید ترین محور به ورودی استان آزادراه تهران قم بوده که ۳۲ هزار خودرو را به خود اختصاص داده است.
ذاکریان با بیان اینکه نزدیک به ۷۰ درصد مجموع پارکینگ‌های اطراف مسجد مقدس جمکران پر شده است، تصریح کرد: با توجه به تصاویری که از ورود خودرو داریم تا ساعات آینده پارکینگ‌ها به صورت کامل اشغال می‌شود اما با توجه به اینکه برخی از زائران مسجد را امشب ترک خواهند کرد با مشکل خاصی در پارکینگ‌ها روبرو نخواهیم بود.