32.8 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ترافیک

حرکت۶۰ درصد ورودی‌های اتوبان تهران به سمت مسجد جمکران

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه ۶۰ درصد از ورودی‌های اتوبان تهران به سمت مسجد مقدس جمکران حرکت می‌کنند، گفت: بنرهای اطلاع‌رسانی و هدایت مسیر در نقاط مختلف شهر نصب شده تا زائران با مشکل خاصی روبرو نباشند.

به گزارش شهر نیوز، علی نیک در حاشیه حضور در ستاد تسهیلات زائرین شهرداری قم مستقر در مسجد مقدس جمکران، با اشاره به اینکه مهم‌ترین رسالت سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم در مورد نیمه شعبان، اجرای مصوبات شورای ترافیک و کمیته فنی ترافیک استان در مورد ایجاد محدودیت های ترافیکی است، اظهار کرد: آماده‌سازی پارکینگ‌ها توسط مسئولان ترافیک شهرداری‌های مناطق و هماهنگ‌سازی عوامل راهور و ترافیک برای مدیریت پارکینگ‌های اطراف مسجد مقدس جمکران بخشی از اقدامات انجام شده است.
وی با بیان اینکه ۶۰ درصد از ورودی‌های اتوبان تهران به سمت مسجد مقدس جمکران حرکت می‌کنند، اضافه کرد: بنرهای اطلاع‌رسانی و هدایت مسیر در نقاط مختلف شهر نصب شده تا زائران با مشکل خاصی روبرو نباشند.
سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک ادامه داد: نشستی با حضور پیمانکاران پارکینگ‌های سطح شهر و مسئولان ترافیک مناطق داشته و تقسیم‌کار با عوامل راهور انجام شده است، سربازان نیروی انتظامی نیز در اختیار مسئولان ترافیک مناطق شهرداری قرار گرفته تا بتوانند چینش پارکینگ‌ها را به شیوه مطلوب انجام دهند.
وی با بیان اینکه بستن بلوار پیامبر اعظم(ص) و اختصاص مسیر رفت این بلوار به سمت مسجد جمکران به راهپیمایی زائران برای نخستین بار درحال تجربه شدن است، مطرح کرد: در برخی از نقاط از جمله میدان ولی‌عصر(عج) و ورودی بلوار پیامبر شاهد گره‌های ترافیکی هستیم که برای رفع آن‌ها نیز برخی محدودیت‌های ترافیکی انجام داده‌ایم