33.6 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

تلاش شهرداری برای رسیدن به سرانه ۳۰ متر مربعی فضای سبز/شعارهای زمین پاک در قم دنبال می‌شود

مدیرعامل فضای سبز شهرداری قم از سال ۹۴ تا پایان سال گذشته آمار فضای سبز شهر قم به ازای هر شهروند جهش ۵ متر مربعی داشته و اکنون به ۱۹٫۴ متر مربع رسیده است که با در اختیار گرفتن زمین‌های جدید و توسعه فضای سبز این آمار به ۳۰ متر مکعب خواهد رسید.

به گزارش شهر نیوز، پیام جوادیان طی گفت‌وگویی از انتخاب روز  دوم اردیبهشت‌ماه به عنوان روز جهانی زمین پاک یاد کرد و افزود: علت نام‌گذاری این روز مباحث زیست محیطی و استفاده کمتر از سوخت‌های فسیلی و پلاستیک و مدیریت پسماندهایی است که محیط زیست را آلوده می‌کند.
وی ترویج استفاده از مواد تجدیدپذیر را یکی از اهداف نام‌گذاری روز زمین پاک دانست و تصریح کرد: پلاستیک یکی از عناصر و موارد مهمی است که به علت عمر بسیار طولانی، برای محیط زیست بسیار مضر است و موجب تخریب آن می‌شود.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تاکید بر اینکه دستگاه‌ها و مردم باید رفتار مناسب با محیط زیست را مورد توجه قرار دهند، تصریح کرد: زمانی از پلاستیک‌های بسیاری برای جمع‌آوری ضایعات فضای سبز استفاده می‌شد اما اکنون گونی‌های در نظر گرفته شده که چندین بار از آن‌ها استفاده می‌شود.
وی از احداث نیروگاه‌های خورشیدی در شهر مقدس قم یاد کرد و افزود: بیش از ۵۰ آبگرمکن خورشیدی خریداری شده که از نیروی خورشید استفاده می‌کند.
جوادیان با بیان اینکه سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم  استفاده کمتر از سوخت‌های فسیلی و تجدیدپذیر را به عنوان یک اولویت دنبال می‌کند، گفت: در این راستا سایر اقدامات از جمله استفاده از المان‌های نوری و درخت‌کاری را در دستور کار قرار داده‌ایم.
وی خاطرنشان کرد: از سال ۹۴ تا پایان سال گذشته آمار فضای سبز شهر قم به ازای هر شهروند جهش ۵ متر مربعی داشته و اکنون به ۱۹٫۴ متر مربع رسیده است که با در اختیار گرفتن زمین‌های جدید و توسعه فضای سبز این آمار به ۳۰ متر مکعب خواهد رسید.
جوادیان با اشاره به برگزاری پویش مردمی «درخت دوستی‌بنشان» عنوان کرد: این پویش هم‌زمان با اتمام دوره اول آموزش‌های شهرداری، دوم اردیبهشت‌ماه به پایان می‌رسد و در راستای ترویج فرهنگ درختکاری پویش جدید دیگری دنبال خواهد شد.