29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

کاشت ۴۰۰ هزار گل فصلی و دائمی به مناسبت نیمه شعبان 

مدیرعامل پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم به کاشت بیش از ۴۰۰ هزار گل فصلی و دائمی در شهر مقدس قم به مناسبت نیمه شعبان اشاره کرد و گفت: در مجموع بیش از دو هزار و ۲۰۰ نفر متشکل از هزار و ۷۰۰ کارگر پیمانی، ۴۰۰ نیروی امانی و کارشناسان مربوطه و مسئولان سازمان، در نیمه شعبان آماده‌باش هستند.

به گزارش شهر نیوز، پیام جوادیان از گل‌کاری ویژه باغچه‌های مختلف در شهر قم به ویژه در محدوده اطراف مسجد مقدس جمکران یاد کرد و گفت: خرید و گل‌کاری بیش از ۶۰۰ جعبه گل و نصب در مکان‌هایی که فضای سبز نداشته‌ایم یکی از دستاوردهای سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم در هفته‌های اخیر است.
وی به انجام سایر اقدامات مختلف از جمله رنگ‌آمیزی المان‌ها، تجهیز سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌ها اشاره و ادامه داد: بیش از هزار و ۷۰۰ نفر از کارگران پیمانی، ۴۰۰ نیروی امانی به همراه کارشناسان مربوطه و مسئولان سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، در مجموع بیش از دو هزار و ۲۰۰ نفر در نیمه شعبان برای خدمت‌رسانی به زائران آماده‌باش هستند و در نقاط مهم به صورت شیفت‌بندی شده فعالیت دارند.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم خاطرنشان کرد: در برخی پارکینگ‌ها برای هدایت زائران کارشناسان سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم مستقر شده‌اند تا بتوانند با گفتمان مناسب زائران را به نقاط مورد نظر هدایت کنند.
وی از احداث فضاهای سبز در پارکینگ‌های یک، دو، سه، چهار و ۵ مسجد مقدس جمکران به‌عنوان یکی از دستاوردهای این سازمان در نیمه شعبان یاد کرد و گفت: ۵۰ باکس درخت از پروژه‌های عمرانی به مسجد مقدس جمکران منتقل شده است تا بتوانیم فضای مسجد را برای زائران مطلوب‌تر کنیم.
جوادیان به کاشت بیش از ۴۰۰ هزار گل فصلی و دائمی در شهر مقدس قم به مناسبت نیمه شعبان اشاره کرد و افزود: کنار باب‌القبله کاشت فضای سبز را نیز دنبال کرده و حفاظت آن‌ها را به خادمان مسجد مقدس جمکران سپرده‌ایم.