38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان مدیریت پسماند

توزیع کیسه زباله و کارتن پلاست به ایستگاه های صلواتی مستقر در بلوار پیامبر اعظم(ص)

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از توزیع کارتن پلاست و زباله مشکی در میان ایستگاه های صلواتی مستقر در مسیر بلوار پیامبر اعظم و محدوده مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان خبر داد.

به گزارش شهر نیوز ، سید عبدالله میر ابراهیمی، با اشاره به آماده باش کامل پرسنل سازمان در ایام نیمه شعبان خاطرنشان کرد: تجهیز ایستگاه های صلواتی و ستادهای خدمات شهری با مخازن ذخیره سازی پسماند( کارتن پلاست) و کیسه زباله و همچنین ارانه آموزش و اطلاع رسانی توسط آموزشگران سازمان به زائران با موضوع رعایت نظافت شهری و ذخیره سازی مناسب پسماند از جمله اقدامات سازمان در ایام نیمه شعبان است .

وی با اشاره به برپایی ستاد سازمان در مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص)تصریح کرد: این ستاد به منظور ارائه خدمات آموزشی و فرهنگی در حوزه مدیریت پسماند در مسیر بلوار برپا شده است .

میرابراهیمی تصریح کرد: تمامی ناوگان جمع آوری پسماند خشک در این ایام فعال بوده و در محدوده مسجد مقدس جمکران و سطح شهر در محل های تعیین شده نسبت به جمع آوری و انتقال پسماندها اقدام خواهند کرد.

وی افزود: به منظور جلوگیری از انتشار آلودگی و همچنین تردد خودروهای سنگین، صدور کلیه مجوزهای فعالیت های عمرانی تا پایان جشن های نیمه شعبان متوقف شده است و سعی شده از این ظرفیت در آماده سازی فضای بلوار پیامبر اعظم(ص) برای حضور مسافران و زائران استفاده شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم افزود: به منظور حفظ پاکیزگی و نظافت معابر و مسیرهای تردد زائران، هزار عدد کارتن پلاست، دو تن کیسه زباله مشکی در میان ایستگاه های صلواتی مستفر در بلوار پیامبر اعظم و محدوده مسجد مقدس جمکران و سطح شهر توزیع شده است.