37.1 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فاوا

اراِئه خدمات ویژه الکترونیکی به زائرین مسجد مقدس جمکران

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم از ارائه خدمات ویژه الکترونیکی به زائرین مسجد جمکران خبر داد

به گزارش شهرنیوز، کورش محمدحسینی با اعلام خبر آماده سازی سرویس نرم افزاری ویژه ای برای ارایه خدمات مورد نیاز زائرین در مراسم نیمه شعبان امسال، بیان کرد: با هماهنگی سه جانبه فیمابین سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم، ستاد شهر هوشمند شهرداری قم و اتحادیه نظام صنف رایانه استان قم، امسال سرویس الکترونیکی ویژه ای برای خدمات رسانی به زائرین گرامی مسجد مقدس جمکران تدارک دیده شده است.

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم افزود: زائرین و مسافرین شهر قم نیاز به دریافت خدمات زیادی در طول سفر خود دارند که از آنجمله می توان به نیازهای امداد خودرویی ، درمان و پزشک، رستوران و سفارش غذا، اماکن اقامتی، شستشوی البسه، شناخت اماکن دیدنی و زیارتی شهر، و امثالهم اشاره کرد.

این سرویس الکترونیکی برای سهولت در یافتن خدمات مذکور و معرفی و ارایه اطلاعات مورد نیاز، با استفاده از ظرفیت شرکتها و استارت آپ های استان راه اندازی شده است.

محمد حسینی افزود: برای سهولت زائرین و نمازگزاران مسجد مقدس جمکران، زیرساختهای لازم برای ایجاد پوشش وای فای در ستادهای هشتگانه خدمات رسانی شهرداری قم، در محدوده مسجد مقدس جمکران فراهم شده و میهمانان می توانند بر روی گوشی تلفن همراه خود، به صورت رایگان اپلیکیشن ها و یا سایت های ارایه دهنده خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایند. این سرویس همچنین از آدرس Zaer.Qom.ir قابل دسترسی است.

شایان ذکر است : این سرویس در ایام نوروز نیز به صورت آزمایشی در ستادهای نوروزی شهرداری فعال بوده است.