35.2 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان مدیریت پسماند

فعالیت ۱۵۰ نفر در راستای جمع‌ آوری زباله‌های خشک در نیمه شعبان

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: در نیمه شعبان بیش از ۷۰ دستگاه خودرو تفکیک از مبدأ در مسجد مقدس جمکران و حریم آن، بلوار پیامبر اعظم(ص) و خیابان‌های منتهی به حرم برای جمع‌آوری پسماند‌های خشک مستقر می‌شوند و با همکاری بیش از ۱۵۰ نیروی انسانی از عوامل شهرداری به جمع‌آوری پسماندهای خشکی که شهروندان در ایستگاه‌های صلواتی تفکیک کرده‌اند کمک می‌کنند.

عبدالله میر ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز در تشریح اقدامات سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم به مناسبت نیمه شعبان اظهار کرد: کمیته اجرایی بخش مدیریت پسماند در دو بخش اجرایی و فرهنگی و فرهنگسازی به منظور تشریح مفهوم مدیریت پسماند برای گروه‌های مخاطب مجموعه اقداماتی را به مناسبت نیمه شعبان ارائه می‌دهد.

وی افزود: در نیمه شعبان بیش از ۷۰ دستگاه خودرو تفکیک از مبدأ در مسجد مقدس جمکران و حریم آن، بلوار پیامبر اعظم(ص) و خیابان‌های منتهی به حرم برای جمع‌آوری پسماند‌های خشک مستقر می‌شوند و با همکاری بیش از ۱۵۰ نیروی انسانی از عوامل خدمات شهری و کارگران نظافت شهری به جمع‌آوری پسماندهای خشکی که شهروندان در ایستگاه‌های صلواتی یا در مخازن آبی رنگی که در حریم مسجد مقدس جمکران و معابر قرار دارد تفکیک کرده‌اند کمک می‌کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم اضافه کرد: با ایستگاه‌های صلواتی بلوار پیامبر اعظم(ص) و ایستگاه‌های صلواتی سطح شهر هماهنگ شده است که با استفاده از کارتن پلاست‌هایی که نیروهای شهرداری در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند به حفظ نظافت اطراف ایستگاه‌های صلواتی و تفکیک زباله‌های خشک از سایر زباله‌ها کمک کنند.

عضو کمیته اجرایی ستاد تسهیلات امور زائرین شهرداری قم عنوان کرد: فعالیت نیروهای سازمان مدیریت پسماند شهرداری در آستانه نیمه شعبان از روز شنبه آغاز می‌شود و در پایان روز یکشنبه پایان می‌یابد.

میرابراهیمی افزود: ستادی نیز از سوی سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم در بلوار پیامبر اعظم(ص) مستقر می‌شود که هم به فعالیت‌های فرهنگی و هم راهبری عوامل اجرایی می‌پردازد.

وی در ادامه تشریح اقدامات کمیته اجرایی ستاد تسهیل امور زائرین استان قم به مناسبت نیمه شعبان بیان کرد: یک گروه هنری در قالب تئاتر خیابانی مفهوم رعایت نظافت شهری و مدیریت پسماند را با مفاهیم مجسم به نمایش می‌گذارد و تعدادی از هنرمندان نیز در پوشش عروسک‌های گوناگون در سطح بلوار پیامبر اعظم (ص) به آموزش مفاهیم شهروندی به کودکان می‌پردازند.

عضو کمیته اجرایی ستاد تسهیلات امور زائرین شهرداری قم ادامه داد: با سازمان فرهنگی و ورزشی نیز هماهنگی‌هایی برای استفاده از استیج‌هایی که برای برنامه‌های فرهنگی در نظر گرفته‌اند صورت گرفته است تا در آن مکان‌ها به ارائه آموزش مفاهیم شهروندی پرداخته شود.

میرابراهیمی عنوان کرد: برگزاری مسابقه نقاشی برای کودکان با موضوع «مدیریت پسماند» و تقدیر از برگزیدگان این مسابقه نیز یکی دیگر از برنامه‌های ستاد اجرایی ستاد تسهیل امور زائرین است تا در کنار تمام برنامه‌های معنوی در روز نیمه شعبان فضای شاد و مناسبی برای زائران فراهم شود.