32.5 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آتش‌نشانی

آماده باش ۴۹۰ نفر نیروی آتشنشانی در پنج منطقه عملیاتی در نیمه شعبان

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: در مجموع پنج منطقه عملیاتی امداد و نجات در جمکران و شهر به مناسبت نیمه شعبان در نظر گرفته شده است که تعداد ۴۹۰ نفر نیروی آتشنشان در این پنج منطقه عملیاتی آماده باش هستند.

عباس جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز پیرامون اقدامات کمیته امداد و نجات ستاد تسهیل امور زائرین شهرداری قم برای برگزاری جشن نیمه شعبان اظهار کرد: چهار منطقه عملیاتی امداد و نجات در جمکران و یک منطقه نیز در شهر در نظر گرفته شده است که در مجموع پنج منطقه عملیاتی آماده‌باش وجود دارد.

وی اضافه کرد: ۲۰ واحد حریق و نجات، ۱۰ واحد موتور سیکلت و تعداد ۴۹۰ نفر نیروی آتشنشان در این پنج منطقه عملیاتی هستند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم عنوان کرد: پنج منطقه عملیاتی ذکر شده با نیرو و تجهیزات لازم طی روزهای شنبه و یکشنبه به منظور تأمین امنیت زائران و شهروندان در جشن بزرگ نیمه شعبان در حالت آماده باش قرار دارند.

جعفری ادامه داد: بازدید‎های ایمنی از مسجد مقدس جمکران و حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها توسط نیروهای سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم صورت گرفته است و دستورات لازم صادر شده است.

وی آموزش به موکب‌داران و خدام حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران را از دیگر اقدامات کمیته امداد و نجات ستاد تسهیل امور زائرین شهرداری قم در راستای برگزاری جشن نیمه شعبان دانست و گفت: تمام موتور سیکلت‌های آماده باش در مناطق عملیاتی امداد و نجات مجهز به دستگاهAFT هستند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم اذعان کرد: AFT خاموش‌کننده‌های ویژه‌ای هستند که روی موتور قرار داده می‌شوند و در مکان‌هایی که تراکم جمعیت زیاد است و یا امکان تردد ماشین به راحتی وجود ندارد از آن‌ها استفاده می‌شود.