35.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

دشمنان از جامعه‌ای که در برابر سلطه‌گران بایستند ناراحت می‌شوند

مرجع تقلید شیعیان گفت: امروزه دشمنان از جامعه‌ای که در برابر سلطه‌گران بایستند ناراحت می‌شوند‌.

آیت الله نوری همدانی در دیدار با دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم اظهار داشت: مدیریت شهری مهم‌ترین مسئله زندگی انسان‌ها است. شغل شما اجتماعی و مهم است و مدیریت دارای شرایطی است و صحنه کار شما بسیار بسیار وسیع است و مدیریت شهری ابعاد متعدد دارد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به خدمات شهرداری درباره کنترل و مدیریت سیل و خسارات ناشی از آن بیان کرد: فکر و برنامه شما توانست این امر را کنترل کند و مردم از خطرات سیل محفوظ بمانند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با تاکید بر اینکه در ارائه خدمات نباید بالا و پایین شهر برای شما تفاوت داشته باشد، افزود: مکانی مثل دریاچه جاده ساوه اگر در آن سرمایه گذاری شود می‌تواند مکانی برای گردشگران و توریست‌ها و یک سرمایه برای شما باشد.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه خدمت به جامعه و مردم دارای فضائل و ثواب بسیار است، ادامه داد: شهر قم جایگاه تجلی انقلاب اسلامی است و از لحاظ شهری، زیبایی، شکل ساختمان‌ها، ظواهر شهری و وسعت باید دارای مزایای خاصی باشد. مردم در خیابان‌ها و کوچه‌های قم نباید در زمینه عبور و مرور مشکلی داشته باشند، به همت و تلاش شهرداری شهر قم نسبت به قبل تفاوت پیدا کرده و اقدامات شما امتیازات شهر را افزایش داده است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به نامه ۵۳ نهج‌البلاغه بیان کرد: در این نامه امیرالمومنان (ع) به مالک اشتر ۴ موضوع را مورد تاکید قرار داد، جمع‌آوری مالیات از متمکنین تا بودجه تأمین شود، شناخت دشمنان و جهاد با آنان البته جهاد تنها به معنای جنگ نیست بلکه هر کاری که اقتدار جامعه را بالا ببرد جهاد است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه عنوان کرد: امروزه دشمنان از جامعه‌ای که در برابر سلطه‌گران بایستند ناراحت می‌شوند‌. یکی دیگر از نکاتی که امیرالمؤمنین (ع) به آن اشاره کردند مسئله معنویت، تقوی و تربیت مردم صالح است و نکته بعدی توجه به آبادانی شهرها است