33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

۱۰۴ دستگاه اتوبوس جدید خریداری شده تا نیمه نخست سال فعال می شوند

شهردار قم گفت: ۱۰۴ دستگاه اتوبوس جدید خریداری شده تا نیمه نخست سال فعال می شوند.

به گزارش شهرنیوز،دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد در دیدار با آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به تمهیدات شهرداری قم برای مقابله با سیلاب اظهار کرد: با لایروبی انهار توانستیم که چالش‌ها در این زمینه را در شهر قم مدیریت کنیم، همچنین در منطقه پردیسان نیز نقاط حادثه خیز را شناسایی کردیم و توانستیم که سیل بندها را ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: در بلوار زائر پیش از وقوع سیل این بلوار را از خودروها خالی کردیم، ارتفاع آب در این بلوار تا سه متر هم رسید، ولی با توجه به خالی بودن بلوار از خودرو مشکلی به وجود نیامد.

شهردار قم افزود: خسارت شهرداری بر اثر سیلاب حدود ۱۲ میلیارد تومان بود که این خسارت‌ها در بخش‌هایی همچون فضای سبز، آسفالت و المان‌های شهری است.

سقائیان نژاد شهر قم را مهیای استقبال از زائران در ایام نیمه شعبان دانست و تصریح کرد: شهرداری ۱۰ کمیته کاری برای ایام نیمه شعبان تشکیل داده است، ۱۵۰ موکب و ایستگاه صلواتی برای استقرار در شهر قم در این ایام مجوز گرفتند.

وی ادامه داد:حدود ۲۴۰ هکتار پارکینگ در اطراف مسجد مقدس جمکران به صورت موقت برای ایام نیمه شعبان ایجاد می‌شود، دائمی شدن این پارکینگ‌ها نیازمند کمک دستگاه‌های ملی و استانی است.

شهردار قم افزود: هزار و ۵۰۰ سرویس بهداشتی در مناطق مختلف شهر قم از جمله اطراف مسجد مقدس جمکران ایجاد شده است.

سقائیان نژاد سرویس حمل و نقل عمومی به مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان را رایگان دانست و تصریح کرد: شهروندان قمی با این ناوگان و بدون استفاده از خودروی شخصی به مسجد مقدس جمکران بروند.

وی ادامه داد: بودجه شهرداری قم در سال ۹۷ حدود ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بود که ۹۶ درصد از آن محقق شد، در حالی که این رقم در برخی از کلان‌شهرها به ۶۰ درصد نرسید.

شهردار قم افزود: در روزهای پایانی سال ۹۷ قرارداد برای خرید ۱۰۴ دستگاه اتوبوس جدید توسط شهرداری امضا شد و قیمت فروش هر اتوبوس به یک میلیارد و ۶۰۰ میلیارد تومان رسید، ۴۰ دستگاه اتوبوس پیش از پایان سال ۹۷ وارد شهر قم شد، ۱۲ دستگاه اتوبوس تا پیش از پایان ماه جاری تحویل شهرداری قم می‌شود و تحویل بقیه اتوبوس‌ها تا سه ماه آینده است.

سقائیان نژاد توسعه فضای سبز را سیاست شهرداری قم دانست و تصریح کرد: بوستان هزار هکتاری پس از بهره برداری کامل می‌تواند به بهترین تفرجگاه برای مردم شهر قم تبدیل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بودجه شهرداری قم طی چهار سال گذشته از ۸۰۰ میلیارد تومان به دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسید.