35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

۱۳۸ ایستگاه صلواتی ویژه پیاده‌روی نیمه شعبان در قم برپا می‌شود

مدیرکل هماهنگی و نظارت خدمات شهری شهرداری قم گفت: مجوز برپایی ۱۳۸ ایستگاه صلواتی در بلوار پیامبر اعظم(ص) صادرشده است

سید محسن میرهادی ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات شهرداری برگزار شد، اظهار داشت: از توان بسیج و نیروهای خدماتی در تأمین امنیت پارکینگ ۲۰۰ هکتاری مسجد مقدس جمکران استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به حوزه وظایف شهرداری قم در ستاد تسهیلات زائران استان ویژه نیمه شعبان، افزود: کمیته خدمات شهری و رفاه عمومی مهم‌ترین کمیته از کمیته‌های ده‌گانه استان در برگزاری جشن نیمه شعبان بوده که مسئولیت کامل آن به شهرداری واگذارشده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت خدمات شهری شهرداری قم ابراز کرد: کمیته اجرایی شهرداری در بخش آماده ساختن زیرساخت‌های پارکینگ و پارکسوارها مسئولیت مستقیم دارد، همچنین ۵ پایگاه اطلاع‌رسانی نیز مبحث راهنمایی و اطلاع‌رسانی به زائران را از مبادی شهر انجام خواهد داد.

میرهادی با اشاره به ظرفیت پارکینگ موقت ۲۰۰ هکتاری مسجد مقدس جمکران گفت: ظرفیت این پارکینگ برای ۴۵ هزار خودرو سواری و ۴ هزار دستگاه اتوبوس گنجایش دارد.

وی ابراز کرد: ۵ مسیر دسترسی برای نیمه شعبان ویژه زائران از ورودی‌های مختلف قم در نظر گرفته‌شده است، با توجه به عدم بهره‌برداری از تقاطع میدان ولی‌عصر، مسافران ورودی از تهران و کاشان به محور جاده لبن هدایت خواهند شد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت خدمات شهری شهرداری قم تصریح کرد: در نیمه شعبان شعبان ۳ هزار نیروی خدمات شهری مشغول فعالیت خواهند بود، پاک‌سازی پارک‌سوارها و پارکینگ‌ها از روزهای گذشته آغازشده است.

وی مجوزهای صادرشده برای برپایی ایستگاه‌های صلواتی در محور حرم تا جمکران را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: مجوز برپایی ۱۳۸ ایستگاه صلواتی در بلوار پیامبر اعظم(ص) صادر شده است، ۷۰ هزار کارت رنگی ویژه پارکینگ‌ها نیز تأمین‌شده است.

میرهادی با بیان اینکه تمامی نقشه‌های راهنما امسال به‌صورت ویژه توسط وای فای ستادهای مناطق و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی‌ها به مسافران ارائه می‌شود، ادامه داد: ۱۴۶۸ چشمه سرویس بهداشتی در سطح شهر و بوستان‌ها آماده‌سازی شده که از این‌ بین ۳۲۰ چشمه در محدوده مسجد جمکران قرار دارد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت خدمات شهری شهرداری قم تأکید کرد: برنامه‌ریزی فعالیت ۲۵۰۰ تاکسی درون‌شهری برای انتقال زائران از میدان ۷۲ تن به مسجد مقدس جمکران اندیشیده شده است، بخش عمده‌ای تاکسی‌های قم در این روز به‌صورت رایگان زائران را جابه‌جا می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: سامانه ۱۳۷ برای اطلاع‌رسانی به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به مسافران و زائران به سه زبان فارسی، اردو و انگلیسی است. در ۱۸ غرفه مسجد مقدس جمکران مایحتاج زائران تأمین خواهد شد، در این غرفه‌ها قیمت محصولات بر روی بنری نصب می‌شود.

مدیرکل هماهنگی و نظارت خدمات شهری شهرداری قم گفت: ۵ بوستان مهدی، نیایش، امام رضا(ع) فدک و پارکینگ چهار مسجد مقدس جمکران برای نصب چادر و اسکان زائران آماده‌سازی شده است.