30.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان بهسازی

برگزاری جلسه کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم در سازمان زیباسازی، بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س)

جلسه کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم در سازمان زیباسازی، بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س)برگزار شد.

به منظور بررسی اقدامات انجام شده و برنامه های آتی در بافت فرسوده و پیرامون حرم مطهر، جلسه کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم با حضور اعضای شورا ، معاون شهرسازی و معماری شهرداری و مدیرکل دفتر طرح های توسعه شهری شهرداری در سازمان زیباسازی، بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار گردید.

در این جلسه مهندس خاکی مدیرعامل سازمان در خصوص اقدامات صورت گرفته در سال گذشته گزارشی به اعضا ارائه و برنامه ها و پروژه های سال جاری سازمان را تشریح کرده و در خصوص برنامه های آینده نیز در سه محدوده حوزه بلافصل حرم مطهر،حوزه پیرامون حرم مطهر و حوزه بافت فرسوده در قالب برنامه های کوتاه مدت ، میان مدت و زیربنایی ارایه نمود.

خاکی افزود: با توجه به منابع مالی مورد نیاز برای تحقق پذیری این امر به خصوص در حوزه پیرامون حرم مطهر بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان صرفا برای راه اندازی پروژه ها می باشد که به این لحاظ با توجه به اقدامات و پیگیری های کلیه دستگهای استانی و شهرداری و وزارت راه و شهرسازی مشکلات اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان در حال حل و فصل می باشد که در صورت کارسازی این اراضی بسیاری از این مشکلات در کنار منابع تمام متولیان بافت راهگشا خواهد بود .

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم نیز در این کمیسیون اظهار کرد: در این جلسه موضوع واگذاری ۴۸ هکتار اراضی پردیسان به شهرداری و سازمان نوسازی و بهسازی اطراف حرم و نیز بهسازی آرامستانهای شیخان و قبرستان نو در دستور کار قرار گرفت.

 مسگری در ادامه عنوان کرد:استان باید پیگیری واگذاری ۴۸ هکتار اراضی پردیسان به شهر را تسریع دهد. همچنین سازمان نوسازی وبهسازی اطراف حرم می بایست بهسازی آرامستانهای شیخان و قبرستان نو در دستور کار قرار دهد.

وی افزود: وزیر مسکن و شهرسازی بابت واگذاری این اراضی به عنوان معوض دستور داده که سازمان نوسازی بایستی این موضوع را پیگیری نماید تا سرعت و کیفیت بهسازی و نوسازی اطراف حرم تسریع گردد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم گفت: این اراضی قرار است به عنوان معوض بابت غرامت املاکی باشد که در طرح نوسازی و بهسازی سازمان هستند.

عضو شورای اسلامی شهر مقدس قم اذعان کرد: سازمان نوسازی و بهسازی اطراف حرم موظف شد تا طرح پیشنهادی و برآورد هزینه نوسازی و بهسازی آرامستان و گلزار شهدای شیخان و قبرستان نو را که مدفن بسیاری از علما،بزرگان دین و شهدای گرانقدر دفاع مقدس هستند ، به شورای اسلامی شهر ارائه نماید.