31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

مشارکت ۱۵ هزار شهروند قمی در پویش «درخت دوستی بنشان»

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از مشارکت ۱۵ هزار شهروند قمی در پویش «درخت دوستی بنشان» خبر داد.

به گزارش شهرنیوز،‌ پیام جوادیان با اشاره به برگزاری پویش درخت دوستی بنشان همزمان با روز ملی درخت‌کاری و هفته منابع طبیعی اظهار کرد: این پویش تا روز زمین پاک در اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه نزدیک به ۱۵ هزار نفر از شهروندان قمی در این پویش مشارکت داشته‌اند افزود: هدف از برگزاری این پویش جلب مشارکت‌های مردمی برای حفظ و توسعه فضای سبز بود؛‌ شهرداری در سال‌های اخیر هزینه‌های زیادی در توسعه و نگهداری فضای سبز انجام داده که بخش زیادی از هزینه‌ها مربوط به بخش حفظ و نگهداری است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تاکید بر اینکه برای کاهش هزینه‌های مدیریت شهری نیازمند مشارکت شهروندان در حفظ و نگهداری فضای سبز هستیم گفت: در این راستا در سال ۹۷ دوره‌های ویژه آموزشی برگزار شد که امسال هم ادامه دارد و در حوزه اطلاع‌رسانی و تبلیغات هم کارهای زیادی شد.

وی با اشاره به باغچه‌سازی در تمام معابر اصلی شهر قم افزود: تلاش داریم در معابری که عرض کمتر دارند هم امسال بتوانیم اقدامات باغچه‌سازی را تکمیل کرده و سال آینده وارد معابر فرعی و کوچه های شهر برای باغچه‌سازی شویم.

جوادیان با بیان اینکه در حوزه بوستان‌های شهری بعضا شاهد واردکردن آسیب به فضای سبز شهر هستیم خاطرنشان کرد: شهروندان باید به این نقطه برسند که فضای سبز متعلق به خودشان است و باید حافظ آن باشند.

وی با اشاره به تاکید شهردار قم در دیدار مراجع عظام تقلید به تبدیل قم به شهری سبز افزود:‌ برای تحقق این شعار نیاز است که تمام دستگاه‌ها و شهروندان کمک شهرداری باشند؛‌ در سال‌های اخیر سرانه ۱۹٫۵ مترمربعی در شهر قم محقق شده است و در سال ۹۸ بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه بخش فضای سبز در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم به توسعه باغ‌های بانوان در شهر اشاره کرد و افزود: حدود ۲۰۰ کیلومتر فضای سبز در دو سال گذشته در معابر شهر ایجاد شده است.